Your order

Close basket

Subtotals

Xeo 30

Potęga, dokładność, finezja, wygoda

Wolnostojące, aktywne kolumny bezprzewodowe o dźwięku wprost ze studia nagraniowego

Xeo 30

Potęga, dokładność, finezja, wygoda

Nowe Xeo 30 przejmują parkiety, prezentując odświeżony wygląd, poprawki konstrukcyjne, głośniki zestrojone na nowo oraz lepszą jakość transmisji bezprzewodowej.

Jak na jednostki podłogowe są one naprawdę niepozorne, jednakże wystarczy że posłuchasz ich głośniej, a oczy otworzą się szeroko ze zdumienia. Bez obaw – to naturalna reakcja. Przechodzimy przez to za każdym razem, gdy słuchamy Xeo 30 u siebie.

Xeo 30 zastępują starszy model Xeo 6. Jako że nasi projektanci nie chcieli zaczynać następnej rewolucji, zaproponowali dyskretny tuning w postaci „wygładzonego” wzornictwa z łagodnie zaokrąglonymi krawędziami. Popracowali także nad wyglądem metalowych obręczy koszy głośników, proponując elegancką czerń, a także nad odbiornikiem podczerwieni, który umieścili dyskretnie pod dolnym wooferem.

Xeo 30: ulepszone DSP i nowe strojenie głośnków

Pod lekką, czarną maskownicą umocowaną na magnesach znaleźć można 28-mm kopułkę wysokotonową Esotec i podwójny 14-cm mid-woofer z membraną MSP, również z tej serii. Są one zbudowane z wykorzystaniem tych samych rozwiązań, co większość naszych modeli, które zaprojektowaliśmy samodzielnie od momentu założenia firmy w roku 1977. Mamy tu więc: lekkie aluminiowe cewki, innowacyjne układy magnetyczne, firmowe materiały membran, i inne elementy. Każdy z tych przetworników daje z siebie to co najlepsze dzięki sparowaniu z optymalnie dostrojonym wzmacniaczem o mocy 65W.

Pod maską można znaleźć także najnowocześniejsze procesory DSP, dzięki którym wzmacniacze pracują w optymalny sposób. Nasi inżynierowie wzięli przykład z profesjonalnych monitorów studyjnych LYD 5, żeby podkreślić ich niepowtarzalny charakter. Oznacza to, że udało im się znaleźć prostą drogę prowadzącą od muzyków przez studio nagrań aż do Twojego domu. Dzięki Xeo 30 słyszysz dokładnie to, co zaplanował artysta.

Aktualizacja oprogramowania objęła w Xeo 30 poprawę algorytmów pracy kompresora i limitera sygnału w celu poprawy dynamiki oraz uproszczenia topologii 2.5-drożnych filtrów. Oznacza to także szerszy zakres wspólny pasma pomiędzy sekcjami głośników, co gwarantuje skuteczniejszą integrację pasma od góry do samego dołu, poprawę zakresu basowego i znacznie lepszą propagację dźwięku poza osią główną. Jeśli więc podczas słuchania zabraknie miejsca na sofie, możesz usiąść obok na podłodze, a brzmienie będzie praktycznie takie samo. Wzięliśmy bowiem przykład z wyższej serii Focus XD.

Uproszczenie układu filtrów umożliwiło procesorom DSP poprawę działania filtru odpowiedzialnego za kompensację pozycji głośników (wolna przestrzeń – ściana – narożnik). Popracowaliśmy także nad portem bass-reflex, dodając niskim częstotliwościom więcej masy i ataku.

Xeo 30: złącza zewnętrze

Kanał Master w Xeo 30 dysponuje także wejściami przewodowymi: cyfrowym optycznym 24bit / 192kHz dla źródeł hi-res, a także analogowymi RCA stereo i minijack 3.5 mm. Można także skorzystać z bezprzewodowego streamingu audio 24bit / 96kHz, z wykorzystaniem opcjonalnego nadajnika Dynaudio Connect, wyposażonemu w jeszcze więcej złącz.

A może chcesz posłuchać ze smartfona lub innego urządzenia Bluetooth? Xeo 30 dysponują także odbiornikiem Bluetooth w najlepszym standardzie aptX. Można powiedzieć: „łatwizna, plug-and-play”, tylko że… nie trzeba podłączać żadnej wtyczki. Każdy z kanałów można zdefiniować jako prawy lub lewy, w zależności od tego jak będzie wyglądać konfiguracja użytkownika. Komunikują się one pomiędzy sobą sygnałem cyfrowym o rozdzielczości 24bit / 96kHz, dzięki czemu usłyszysz każdy najdrobniejszy detal ulubionej muzyki – w dodatku bez konieczności dokupywania kabli i innych akcesoriów.

Jako że nie chcemy Cię narażać na wstawanie z fotela podczas słuchania muzyki, zadbaliśmy także o poprawę działania pilota. Umożliwia on zarówno przełączanie wejść przewodowych w głośnikach, jak i dodatkowych w nadajniku Connect. Działa on też z większej odległości.

Specyfikacja techniczna

Nowe Xeo 30 przejmują parkiety, prezentując odświeżony wygląd, poprawki konstrukcyjne, głośniki zestrojone na nowo oraz lepszą jakość transmisji bezprzewodowej.

Dane techniczne Xeo part 2
Wejścia analogowe:: Mini-jack, RCA stereo
Wejścia cyfrowe:: Toslink
Sygnał bezprzewodowy:: 24-bit / 96kHz
Pasmo przenoszenia (±3dB):: 36Hz – 21kHz
Typ obudowy:: Bass reflex
Zwrotnica:: 2.5-drożna, DSP
Podział:: 200Hz / 4.3kHz
Mid-woofer:: 2 x 14cm MSP
Dane techniczne Xeo part 1
Tweeter:: 28mm jedwab
Moc wzmacniacza:: 3 x 65W
Zasilanie:: 100V – 240V, 50/60Hz
Pobór mocy (tryb czuwania):: <0.5W
Maksymalny pobór mocy:: 165W
Waga:: 13.4kg
Wymiary bez maskownicy (SxWxG):: 180 x 825 x 246mm
Wymiary z maskownicą i cokołem (SxWxG):: 228 x 852 x 275mm

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions