Your order

Close basket

Subtotals

Xeo 20

Cyfrowe, aktywne, bezprzewodowe monitory podstawkowe

Skala dźwięku kolumn wolnostojących – podstawkowa konstrukcja. Brzmienie najlepszego systemu hi-fi, tylko że… bez reszty sprzętu. Klasa i styl, a także esencja dobrego dźwięku.

Xeo 20

Cyfrowe, aktywne, głośniki bezprzewodowe

Czterdzieści lat doświadczenia w branży hi-fi, uzupełnione najnowocześniejszą techniką cyfrową – zamknięte w zgrabnej obudowie o niewielkich rozmiarach

Najnowsze Xeo 20 biorą to co najlepsze ze starszych Xeo 4, proponując upgrade stosowny do swoich czasów i zaskakując nowymi opcjami.

Zmiany rzucają się w oczy od razu. Nasi projektanci zaokrąglili narożniki i krawędzie, przenieśli czujniki sygnału pilota ze szczytu obudowy pod głośnik nisko-średniotonowy, dzięki czemu całość wygląda lepiej. I wyposażyli głośniki w czarne kosze, bo są miłośnikami skandynawskiej prostoty.

Jeśli mielibyście rozłożyć nowe Xeo na czynniki pierwsze (mamy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby!), znaleźlibyście w środku co najmniej tyle samo zmian. 14-cm mid-woofer z membraną MSP i 28-mm tweeter z serii Esotec są naszpikowane legendarnymi rozwiązaniami Dynaudio, takimi jak aluminiowe cewki i innowacyjne układy magnetyczne. Każdy z nich napędzany jest osobnym wzmacniaczem cyfrowym o mocy 65 W. A ponieważ uniwersalność nie sprawdza się w każdym przypadku, każdy z tych modułów jest precyzyjnie dostrojony do potrzeb głośnika, dzięki czemu nasi inżynierowie mogli dokładnie przeanalizować wszystkie cechy i zoptymalizować sposób pracy całego układu.

Xeo 20 – dźwięk wprost z profesjonalnych monitorów studyjnych

Ten charakter brzmienia pochodzi od najlepszych. Xeo 20 zostały zestrojone tak jak nasze profesjonalne monitory studyjne LYD 5, wykorzystywanych do produkcji muzyki w wielu studiach nagraniowych. Dzięki temu zapewniają one bezpośrednie połączenie na linii: muzyk – realizator – Twoje uszy. Słyszysz dokładnie to, co oni.

Aktualizacja oprogramowania objęła poprawę algorytmów pracy kompresora i limitera sygnału, a także uproszczenie filtrów częstotliwościowych. Oznacza to szerszy zakres wspólny pasma pomiędzy obydwoma głośnikami, co gwarantuje ich skuteczniejszą integrację, poprawę zakresu basowego i znacznie lepszą propagację dźwięku poza osią główną. Jeśli więc podczas słuchania zabraknie dla Ciebie miejsca w idealnym sweet spocie pomiędzy głośnikami, i tak usłyszysz mniej więcej to samo. Dzięki uproszczeniu topologii filtrów DSP zapewniliśmy im większą moc obliczeniową, co pozwoliło na znaczną poprawę działania filtru odpowiedzialnego za kompensację pozycji głośników (wolna przestrzeń – ściana – narożnik). Postąpiliśmy więc bardzo podobnie jak w przypadku wyższej serii Focus XD. Wyposażyliśmy także nowe Xeo w bass-reflex typu szczelinowego, który znacznie lepiej radzi sobie z przepływem dużych ilości powietrza, poprawiając zasięg i kontrolę niskich tonów.

Xeo 20: złącza zewnętrze

Xeo 20 dysponują także wejściami dla przewodów, dzięki czemu możesz podłączyć do nich swój sprzęt hi-fi. A jeśli zapragniesz innych opcji – np. bezprzewodowego streamingu audio 24bit / 96kHz, zadaniem tym zajmie się opcjonalny nadajnik Dynaudio Connect.

Na tylnym panelu głównego kanału Master, który można skonfigurować jako prawy lub lewy, znajdziesz cyfrowe wejście optyczne 24bit / 192kHz, analogowe RCA stereo i minijack 3.5mm – dla każdego typu źródła. Jeśli dalej korzystasz z magnetofonu kasetowego – albo szpulowego – bez problemu podłączysz go do Xeo.

A jeśli nie tolerujesz żadnych „drutów”, Xeo mają wbudowany odbiornik Bluetooth aptX, który umożliwia bezprzewodowy streaming z dowolnego źródła sparowanego z głośnikami. Jako że Xeo 20 komunikują się ze sobą przy pomocy cyfrowego sygnału hi-res 24/96, nie stracisz ani jednej nuty z ulubionej muzyki. Miłośników leniuchowania na fotelu ucieszy fakt, że za pomocą nowego pilota można wybrać zarówno złącze przewodowe w Xeo 20, jak i jedno z wejść Connecta. Działa on też z większej odległości.

Xeo 20 zaprojektowano do użytku z opcjonalnymi podstawkami Stand 10 i Stand 20. na tylnym panelu są też otwory montażowe do uchwytów w standardzie Vesa 100.

Specyfikacja techniczna

Czterdzieści lat doświadczenia w branży hi-fi, uzupełnione najnowocześniejszą techniką cyfrową – zamknięte w zgrabnej obudowie o niewielkich rozmiarach

Dane techniczne Xeo part 2
Wejścia analogowe:: Mini-jack, RCA stereo
Wejścia cyfrowe:: Toslink
Sygnał bezprzewodowy:: 24-bit/96kHz
Pasmo przenoszenia:: 40Hz – 21kHz
Typ obudowy:: Bass reflex
Zwrotnica:: dwudrożna, DSP
Podział:: 4.7Hz
Mid-woofer:: 14cm MSP
Dane techniczne Xeo part 1
Tweeter:: 28mm jedwab
Moc wzmacniacza:: 2 x 65W
Zasilanie:: 100V – 240V, 50/60Hz
Pobór mocy (tryb czuwania):: <0.5W
Maksymalny pobór mocy:: 100W
Waga:: 6.2kg
Wymiary bez maskownicy (SxWxG):: 180 x 320 x 257mm
Wymiary z maskownicą (SxWxG):: 180 x 320 x 265mm

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions