Your order

Close basket

Subtotals

Focus 60 XD

Wzorzec aktywnych głośników klasy high-end

Focusy 60 XD są przeznaczone dla tych z Was, który poszukują absolutnej jakości oraz bezkompromisowej potęgi dźwięku.

Front of Focus 60 XD in Grey Oak High Gloss

Wybierz kolor

Focus 60 XD

Wzorzec aktywnych głośników klasy high-end

Focusy 60 XD są przeznaczone dla tych z Was, który poszukują absolutnej jakości oraz bezkompromisowej potęgi dźwięku.

600-watowe wolnostojące Focusy 60 XD to perfekcyjna harmonia jakości, mocy i wydajności high-endowego sprzętu audio. Dwa 18-cm woofery o dużym wychyleniu membrany, połączone z 14-cm głośnikiem średniotonowym – wszystkie z firmowymi membranami MSP – oraz legendarnym jedwabnym tweeterem 28 mm, mają na celu oddać całą finezję, potęgę i emocje zawarte w muzyce.

Każdy model z serii Focus XD to kompletny system grający – o prostocie niespotykanej w sprzęcie hi-fi z wysokiej półki. Te high-endowe, aktywne jednostki umożliwiają bezprzewodowy streaming muzyki w wysokiej rozdzielczości z dowolnego źródła.

Cyfrowy sygnał audio – przesłany za pomocą kabli lub bez – pozostanie niezmieniony od momentu zapisania pliku w studio nagraniowym aż do samego końca, czyli do odtworzenia na Twoich głośnikach.

Bez sterty wzmacniaczy i innych urządzeń, bez uciążliwego poszukiwania, bez problemów.
Gwoździem programu są nowoczesne procesory DSP, zdolne do przetwarzania sygnału audio w pełnej rozdzielczości 24 bit / 192 kHz.

Wszystkie modele tej serii dysponują identycznymi złączami i opcjami regulacji, tak więc można je dopasować praktycznie do każdego miejsca. Użytkownik ma do dyspozycji koaksjalne wejścia i wyjścia, analogowe wejścia z regulacją czułości, a także siedmiopunktowy korektor brzmienia głośników w zależności od ich pozycji w pomieszczeniu.

Przy zastosowaniu nadajnika Dynaudio Connect zyskujemy wejścia: koaksjalne, optyczne, analogowe stereofoniczne RCA i 3.5-mm minijack, a także mini-USB (do 24 bit / 96 kHz). Connect daje też możliwość odbioru sygnału Bluetooth w wersji aptX oraz skonfigurowania w domowej sieci wi-fi, z możliwością korzystania z serwisu Spotify Connect i zawartości urządzeń typu DLNA.

Oprogramowanie Focusów XD można zaktualizować, gdy tylko nasi inżynierowie doznają olśnienia – a trzeba przyznać, że mają tych chwil całkiem sporo. Jedna z nich nastąpiła całkiem niedawno: w najnowszej wersji serii na rok 2017 nie tylko przeprojektowali filtry i znacząco uprościli ścieżkę sygnału w procesorze, dzięki czemu uzyskali jeszcze większą klarowność brzmienia oraz „wycisnęli” z głośników więcej mocy, bez słyszalnych oznak zniekształceń i kompresji. Jako że udało im się odciążyć procesor, skierowali dodatkową moc obliczeniową do regulatora basu w układzie kompensującym umiejscowienie głośników. Zastosowaloi też znane ze studyjnej serii monitorów LYD rozwiązanie, umożliwiające dopasowanie charakteru reszty pasma do akustyki pomieszczenia za pomocą przełącznika na tylnym panelu.

Focusy XD mogą mieć wiele zastosowań: do wykorzystania w istniejącym systemie grającym, do zbudowania multiroomu (także z modelami serii Xeo!), a nawet do podłączenia bezpośrednio z telewizorem. Biorąc pod uwagę naszą przekorną bezkompromisowość, high-endowe brzmienie oraz bezprzewodowość dorzucamy niejako gratis…

Specyfikacja techniczna

Dane techniczne Focus XD part 2
Wejścia analogowe: 1x RCA (na kanał)
Wejścia / wyjścia cyfrowe: 1x RCA / 1x RCA (na kanał)
Sygnał bezprzewodowy: do 24 bit / 96 kHz (z nadajnika Connect)
Pasmo przenoszenia: 18 Hz - 24 kHz
Typ obudowy: zamknięta
Zwrotnica: trójdrożna, DSP
Podział: 285 Hz, 4.6 kHz
Woofer: 2 x 18 cm MSP
Średniotonowy: 14 cm MSP
Tweeter: 28 mm, jedwab
Dane techniczne Focus XD part 1
Moc wzmacniacza: 4 x 150 W
Zasilanie: 100-240 V 50/60Hz
Pobór mocy (tryb czuwania): < 0.5 W
Maksymalny pobór mocy: 200 W
Waga: 27 kg
Wymiary (SxWxG): 213 x 1095 x 337 mm
Wymiary z nóżkami i maskownicą (SxWxG): 271 x 1123 x 358 mm

Pliki i linki

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions