Your order

Close basket

Subtotals

Focus XD

Bez osobnego wzmacniacza. Bez kabli głośnikowych. Bez kompromisów.

High-endowy system grający… Tylko że o wiele prostszy!

Aktywne głośniki Focus XD umożliwiają streaming dźwięku wysokiej rozdzielczości – także bezprzewodowo – z dowolnego źródła do każdego miejsca w Twoim domu.

Cyfrowy sygnał audio – przesłany za pomocą kabli lub bez – pozostanie niezmieniony od momentu zapisania pliku w studio nagraniowym aż do samego końca, czyli do odtworzenia na Twoich głośnikach.

Bez sterty wzmacniaczy i innych urządzeń, bez uciążliwego poszukiwania, bez problemów.

Nadchodzi nowa era odbioru muzyki i dźwięku.

Kiedy zaczynaliśmy projektowanie serii Focus XD, mieliśmy tylko jeden cel: zachować sygnał w oryginale tak długo jak to możliwe. A poza tym – stworzyć najlepsze aktywne głośniki na świecie…

Jako że inżynierowie z naszego działu badawczo-rozwojowego nie poddają się w obliczu żadnego wyzwania, zrealizowali tę wizję śpiewająco.

Focusy XD zwieńczenie serii aktywnych systemów głośnikowych Dynaudio. Każdy osobny głośnik dysponuje odrębnym wzmacniaczem cyfrowym, optymalnie dopasowanym do charakterystyki przenoszenia. Gwoździem programu są jednak nowoczesne procesory DSP, zdolne do przetwarzania sygnału audio w pełnej rozdzielczości: 24 bit / 192 kHz.

Wszystkie modele tej serii dysponują identycznymi złączami i opcjami regulacji, tak więc można je dopasować praktycznie do każdego miejsca. Użytkownik ma do dyspozycji koaksjalne wejścia i wyjścia, analogowe wejścia z regulacją czułości, a także siedmiopunktowy korektor brzmienia głośników w zależności od ich pozycji w pomieszczeniu.

Przy zastosowaniu dodatkowego nadajnika Dynaudio Connect zyskujemy wejścia: koaksjalne, optyczne, analogowe stereofoniczne RCA i 3.5-mm minijack, a także mini-USB (do 24 bit / 96 kHz). Connect daje też możliwość odbioru sygnału Bluetooth w wersji aptX oraz skonfigurowania w domowej sieci wi-fi, z możliwością korzystania z serwisu Spotify Connect i zawartości urządzeń typu DLNA.

Oprogramowanie Focusów XD może zostać zaktualizowane w każdym momencie, gdy tylko nasi inżynierowie doznają olśnienia – a trzeba przyznać, że mają tych chwil całkiem sporo. Jedna z nich nastąpiła całkiem niedawno: w najnowszej wersji serii na rok 2017 nie tylko przeprojektowali filtry i znacząco uprościli ścieżkę sygnału w procesorze, dzięki czemu uzyskali jeszcze większą klarowność brzmienia oraz „wycisnęli” z głośników więcej mocy, bez słyszalnych oznak zniekształceń i kompresji. Jako że udało im się odciążyć procesor, skierowali dodatkową moc obliczeniową do regulatora basu w układzie kompensującym umiejscowienie głośników. Zastosowaloi też znane ze studyjnej serii monitorów LYD rozwiązanie, umożliwiające dopasowanie charakteru reszty pasma do akustyki pomieszczenia za pomocą przełącznika na tylnym panelu.

Focusy XD mają wiele zastosowań: można je wpiąć istniejący system grający, wykorzystać do zbudowania multiroomu (także z modelami serii Xeo!), a nawet podłączyć bezpośrednio do telewizora. Biorąc pod uwagę naszą przekornej bezkompromisowość, high-endowe brzmienie oraz bezprzewodowość dorzucamy gratis.

  • Roland Hoffmann, Senior Manager of the Dynaudio Academy,  is talking about Focus XD speakers

Bas jest o wiele lepiej zdefiniowany i bardziej wyrazisty, bez oznak uszczuplenia. Góra pasma jest gładsza, ale bez zaciemnienia. Brzmienie jest generalnie swobodniejsze i ma więcej ‘powietrza’. To po prostu inny poziom.

Roland Hoffmann, starszy manager

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions