Your order

Close basket

Subtotals

Evoke 25C

Zgaś światło, włącz dźwięk

Wybierz kolor

Loading...
Loading...

Najlepiej chodzić na filmy do domu. Nie trzeba stać w kolejkach, podłoga się nie klei i nie wydajesz fortuny na przekąski. Dodatkowo, możesz zanurzyć się w znacznie lepszym doświadczeniu dźwiękowym. W tym celu potrzebujesz jednak kanału centralnego.

Reżyser Danny Boyle stwierdził kiedyś, że dźwięk odpowiada za 70-80 procent doświadczeń podczas oglądania filmu. Na dodatek, kiedy oglądasz film, większość z tych 70-80 procent wrażeń pochodzi z kanału centralnego.

Evoke 25C to dedykowany centralny zestaw głośnikowy zaprojektowany tak, aby idealnie integrować się z dowolnymi zestawami z serii Evoke, dzięki czemu możesz zanurzyć się w wysokiej jakości dźwięku stereo i pozwolić, by dźwięk dobrze Tobą wstrząsnął gdy oglądasz letnie hity kinowe.

Ta dwudrożna konstrukcja składa się z jednego głośnika wysokotonowego z miękką membraną kopułkową o średnicy 28 mm i dwóch głośników niskotonowych z membranami o średnicy 14 cm i dużym wychyleniu.

Nowa seria Evoke będzie dostępna w sprzedaży w Europie od lutego 2019 r. Na pozostałych rynkach pojawi się w kwietniu.

Całkowicie nowy głośnik wysokotonowy Cerotar
Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z serii Evoke, tweeter to całkowicie nowy głośnik wysokotonowy Cerotar. Powstał on w oparciu o kluczowe technologie użyte przy budowie nagradzanego, jubileuszowego tweetera Esotar Forty oraz wspaniałego nowego tweetera Esotar3, który znajdziesz w naszej najwyższej klasy serii Confidence.

Jak wszystkie tweetery Dynaudio, ma on precyzyjnie powlekaną miękką membranę kopułkową. Powłoka membrany nałożona jest dokładnie w odpowiednich miejscach i w ściśle określonej grubości, aby zoptymalizować charakterystykę w zakresie wysokich częstotliwości, w procesie opracowanym dla naszych najbardziej ekskluzywnych głośników.

Na tym jednak kończy się podobieństwo do wszystkiego poza serią Confidence. Za membraną kopułkową ukryty jest element o nazwie Hexis: specjalny stożek wewnętrzny kształtujący przepływ powietrza tak, aby wygładzić odpowiedź częstotliwościową i wyeliminować niepożądane rezonanse, które mogłyby mieć negatywny wpływ na osiągi w zakresie wysokich tonów.

Tweeter Cerotar napędzany jest nowym magnesem ceramicznym Ferrite+ wykonanym z węglanu strontu, który pozwala uzyskać lepszą czułość, detaliczność i naturalną, dynamiczną odpowiedź.

Wszytko to można przetłumaczyć następująco: „nawet jeśli oglądasz jedno z tych 9-godzinnych wydawnictw pudełkowych, Twoje uszy się nie zmęczą”. Dokładnie tak, jak to powinno być.

Nowa technologia wooferów
Zastosowane w modelu Evoke 25C podwójne przetworniki średnio-niskotonowe Esotec+ o średnicy 14 cm wykonano z materiału MSP (polimer z domieszką krzemianu magnezu), materiału używanego przez Dynaudio do produkcji membran głośników niskotonowych od samego początku działalności. Zapewnia on właściwą kombinację lekkości, sztywności i tłumienia, równie dobrze zaspokajając zapotrzebowanie na precyzyjny bas oraz czyste, szczegółowe pasmo środkowe.

Każda membrana wykonana jest z jednego kawałka materiału MSP. Dzięki temu ma ona odpowiednią sztywność i ulega znacznie mniejszym odkształceniom fizycznym w trakcie pracy. Zapewnia również wyjątkowo solidne połączenie fizyczne z wykonanym z włókna szklanego karkasem cewki drgającej (przyklejonym z tyłu membrany bezpośrednio pod żebrami stabilizującymi, które widać wokół środka), co oznacza lepsze przenoszenie energii drgań cewki na membranę.

38-milimetrowa cewki drgające nawinięto drutem aluminiowym, dzięki czemu są wyjątkowo lekkie. Oznacza to, że możemy nawinąć więcej zwojów. Większa liczba zwojów daje lepszą kontrolę nad ruchem membrany, co przekłada się na większą kontrolę nad dźwiękiem, nawet przy dużych głośnościach i wysokich częstotliwościach. Jest to szczególnie ważne w głośnikach centralnych, które odtwarzają większość dialogów - ich osiągi w zakresie średnich tonów muszą być absolutnie najwyższej klasy.

O stabilność, wyśrodkowanie i prawidłowe położenie cewki woofera dba zawieszenie dolne z Nomexu (sprężynujący pierścień, który uniemożliwia membranie drgania, gdy nie są one pożądane i pozwala jej drgać wtedy, gdy powinna), podczas gdy przejęte z nowej serii Contour zawieszenie górne umożliwia większy skok i tym samym lepsze uderzenie. Podobnie też jak w przypadku tweetera Cerotar, woofery napędzane są magnesami Ferrite+, aby uzyskać większą kontrolę i finezję i moc.

W języku osób nie będących projektantami głośników, oznacza to „usłyszysz swój film tak, jak miał być usłyszany”. Bez ostrych krawędzi, bez wychodzenia przed szereg tam, gdzie nie należy i bez epizodycznego traktowania wiodących wątków.

Stworzony do kina (domowego)
Członkowie zespołu projektowego czerpali inspiracje z domów pokazowych, sklepów z wystrojem wnętrz i prawdziwych domów w Danii, aby udoskonalić wygląd modelu Evoke 25C. W końcu jest to również element umeblowania, jak kanapa, na której zasiadasz, aby obejrzeć swoje ulubione filmy.

Dlatego właśnie wszystkie cztery wykończenia są tak ze sobą powiązane. Możesz wybrać wykończenie na wysoki połysk w kolorze czarnym lub białym (w których zastosowaliśmy nową technikę lakierowania, nadającą cudownie głęboki, szklisty wygląd) lub ciepłe, naturalnie otwarte forniry Walnut Wood i Blonde Wood.

Zwężający się i zaokrąglony kształt obudowy to ukłon w stronę serii Contour i Confidence, a wkręty montażowe ukryto pod stylowymi, jednoczęściowymi pierścieniami ozdobnymi.

Podobnie jak dobre kino, świetne wzornictwo się nie starzeje. Zestaw głośnikowy Evoke 25C pozostanie ponadczasowy i ekscytujący, podobnie jak klasyka kina, którą wraz z nim obejrzysz.

Cechy

Evoke

 • Nowy tweeter Cerotar

  Zupełnie nowy tweeter z miękką kopułką o średnicy 28 mm i magnesem Ferrite+ inspirowany serią Special Forty oraz Confidence

 • Hexis

  Pomysłowy stożek wewnętrzny głośnika wysokotonowego tłumiący niepożądane rezonanse pochodzi bezpośrednio od naszych najbardziej ekskluzywnych serii zestawów głośnikowych.

 • Nowe woofery Esotec+

  Dwie, charakteryzujące się dużym skokiem membrany o średnicy 14 cm, każda wykonana z jednego kawałka materiału MSP, z aluminiowymi cewkami drgającymi i magnesami ceramicznymi Ferrite+ z węglanu strontu

 • Zwrotnica

  Wysokiej jakości układ Dynaudio z odpowiednio dobranymi podzespołami - podobnie jak we wszystkich naszych high-endowych zestawach głośnikowych

 • Duńskie wzornictwo

  Ponadczasowe, rzetelne i piękne: subtelnie wyprofilowana obudowa MDF z ukrytymi wkrętami dostępna w czterech pięknych i czystych wersjach wykończenia.

Specyfikacja techniczna

Dane techniczne Evoke part 2
Czułość: 88 dB (2,83 V / 1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 200 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 50 Hz – 23 kHz
Konstrukcja obudowy: bass-reflex z wylotem z tyłu
Zwrotnica: 2,5-drożna
Częstotliwości podziału zwrotnicy: 1200 / 2300 Hz
Topologia zwrotnicy: 2. rzędu
Dane techniczne Evoke part 1
Głośniki niskotonowe: 2 x 14 cm, z membraną MSP
Głośnik wysokotonowy: 28 mm Cerotar ze stożkiem Hexis
Masa: 11,8 kg / 26,0 funtów
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 600 x 180 x 267 mm
  23,6 x 7,1 x 10,5 cala
Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 600 x 180 x 277 mm
  23,6 x 7,1 x 10,9 cala

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions