Your order

Close basket

Subtotals

Evoke

Seria Evoke to coś dla Ciebie. Do salonu. Do kina domowego. Do pomieszczeń odsłuchowych. A nawet do sypialni. To Hi-Fi z prawdziwego zdarzenia; w każdym miejscu.

Ta zupełnie nowa seria zestawów głośnikowych przejmuje zaawansowane technologie bezpośrednio od naszych zestawów najwyższej klasy, zarówno jeśli chodzi o wykończenie, konstrukcję przetworników, jak i rozwiązania projektowe. Oznacza to, że każdy z pięciu modeli Evoke zachwyci Cię, będzie się z Tobą rozwijał i pozostanie z Tobą, niezależnie od tego, jak będziesz z niego korzystać.

Każdy pojedynczy element został pieczołowicie sprawdzony od podstaw. Każdy przetwornik zoptymalizowaliśmy w ośrodku Jupiter, najnowocześniejszym laboratorium pomiarowym firmy Dynaudio. Każde wykończenie zostało starannie opracowane i zrealizowane tak, aby odzwierciedlało jakość naszych najbardziej ekskluzywnych zestawów głośnikowych.

Muzyka powinna nam towarzyszyć przez całe życie. Dzięki Evoke tak właśnie będzie.

Nowa seria Evoke będzie dostępna w sprzedaży w Europie od lutego 2019 r. Na pozostałych rynkach pojawi się w kwietniu.

Zupełnie nowa seria zestawów głośnikowych Dynaudio
Tworzenie całkowicie nowej rodziny głośników to coś, co lubią nasi projektanci i inżynierowie. Cały proces zaczyna się od piaskownicy, wypełnionej pomysłami, życzeniami i pomysłowymi rozwiązaniami, zapełniającymi głowy i notatniki.

Bazując na czterech dekadach uznanych osiągnięć badawczych i legendarnych produktów, nasi inżynierowie wiedzą, że są na dobrym tropie zanim jeszcze złożą pierwszy prototyp.

W przypadku Evoke, trafili w sedno. Po miesiącach intensywnych prac badawczo-rozwojowych powstała mocna, obejmująca pięć modeli seria zestawów głośnikowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu całego zespołu udało się połączyć najnowocześniejszą technologię zaczerpniętą bezpośrednio z serii Contour i całkowicie nowej serii Confidence – nie wspominając już o najwyższej jakości wykonania i wykończenia oraz tradycyjnego, eleganckiego wzornictwa obudowy, dzięki czemu zestawy te wyglądają wspaniale w każdym otoczeniu odsłuchowym – z wyjątkowo korzystnym stosunkiem wartości do ceny.

Usłysz swój ulubiony album po raz pierwszy. Jeszcze raz.
Stworzyliśmy serię Evoke ponieważ pragniemy, aby każdy mógł cieszyć się prawdziwym dźwiękiem hi-fi – do czego wszyscy dążymy – bez konieczności przemeblowywania pokojów, wymiany ulubionych sprzętów czy też zadręczania się ceną.

Stworzyliśmy Evoke dla tych, którzy zadręczają się tym, czego posłuchać następnie.

Gdy się już zdecydują, z pewnością usłyszą coś nowego w swojej ulubionej muzyce. Może to być najdelikatniejszy dźwięk muśnięcia dłonią szyjki gitary klasycznej w studio nagrań w Los Angeles, albo też szurnięcia stopą przez wiolonczelistkę Filharmonii Berlińskiej. Może to być wokal chórku nieoczekiwanie rozjaśniający przedrefren czy też dodatkowe heavy-metalowe uderzenie stawiające włosy na karku (i stawiające na nogi psa sąsiada).

Posłuchaj zestawów Evoke, a odkryjesz na nowo wszystko, co kochasz w muzyce. Używaj ich do odsłuchu stereo. Używaj ich w wielokanałowym kinie domowym. Dodaj jeden z naszych opcjonalnych subwooferów. Całą serię zaprojektowaliśmy tak, aby rozwijała się i zmieniała wraz z Tobą.

„Nie wiedziałem, że w tej piosence użyli tamburynu”.
Jak udało się nam tego dokonać? Doświadczenie, technologia, intensywne analizy w naszym ośrodku pomiarowym Jupiter… i dobre, staromodne słuchanie. Przez setki godzin.

W całej serii zastosowaliśmy technologię odziedziczoną po naszych najlepszych zestawach głośnikowych.

Weźmy na przykład głośnik wysokotonowy Cerotar, debiutujący w zestawach Evoke. Jest zupełnie nowa, zaprojektowana od podstaw konstrukcja oparta na naszym nagradzanym jubileuszowym tweeterze Esotar Forty i doskonałym tweeterze Esotar3 stosowanym w nowej, bezkompromisowej serii Confidence. Pod 28-milimetrową miękką membraną kopułkową znajduje się stożek wewnętrzny Hexis (element, który aktualnie znajdziesz tylko w serii Confidence). Usprawnia on przepływ powietrza za powierzchnią drgającą tweetera wygładzając jego odpowiedź częstotliwościową i eliminując niepożądane rezonanse. Sięgając głębiej znajdziemy nowy układ napędowy z magnesem ceramicznym Ferrite+ wykonanym z węglanu strontu w celu dalszego zwiększenia czułości tweetera.

Udoskonalanie i dostrajanie głośnika wysokotonowego Cerotar zajęło bardzo dużo czasu (i było tematem niejednej gorącej dyskusji). Z pewnością zgodzisz się jednak, że był to dobrze spędzony czas. Zastosowane udoskonalenia zaowocowały szczegółową i naturalną odpowiedzią w zakresie wysokich częstotliwości; tak gładką, że możesz przesłuchać wiele albumów za jednym razem bez zmęczenia. Dokładnie tak, jak to powinno być.

As basów
W wooferach Esotec+ zastosowano membrany wykonane z materiału MSP (polimer z domieszką krzemianu magnesu) – podobnie jak w przypadku wszystkich głośników Dynaudio od 1977 r.

Odmiany tych głośników zastosowane w modelach Evoke 10, 20, 30 oraz 25C wyposażono w nowe zawieszenia górne oraz ulepszone układy magnesów Ferrite+, dzięki czemu uzyskano większe wychylenie, lepszą odpowiedź częstotliwościową oraz dynamikę w zakresie niskich tonów, a wszystko to przy zachowaniu najwyższej klasy osiągów w zakresie tonów średnich. Dodatkowo, 18-cm przetwornik z modelu Evoke 50 zapożyczył rozwiązania technologiczne z serii Contour i Confidence, zaskakując dynamiką i szybkością najniższych tonów.

Usłyszysz to wszystko w postaci pełnego, precyzyjnego basu z całą przejrzystością, jakiej można zapragnąć. Doskonały wybór do każdego rodzaju muzyki, od kameralnych utworów klasycznych po mocne, rockowe uderzenie lub muzykę taneczną.

Głośnik średniotonowy z modelu Evoke 50 to bezpośredni spadkobierca konstrukcji opracowanej dla uznanego modelu Contour 60. Zastosowano w nim potężny magnes neodymowy oraz lekkie materiały takie, jak np. aluminiowa cewka drgająca, specjalnie zoptymalizowane do pracy w zakresie pośredniego pasma częstotliwości.

Całością steruje wysokiej klasy zwrotnica rozdzielająca sygnał pomiędzy tweeter, głośnik średniotonowy i niskotonowy.

Nie udałoby się jednak udoskonalić tego wszystkiego, gdyby nie naprawdę długie, wielogodzinne sesje odsłuchów. Dla nas to ma właśnie kluczowe znaczenie: słuchamy muzyki tak, jak Ty. Nie wykluczamy żadnego utworu. Nic nie jest zbyt tandetne ani zbyt przeintelektualizowane. Kochamy muzykę, dlatego nie umiemy projektować głośników inaczej, niż z myślą o podobnych nam miłośnikach dźwięku.

Jak będzie brzmiała muzyka za 30 lat? Niesamowicie.
Model Evoke zaprojektowano tak, aby trwał. Każda, urzekająca swoją prostotą, elegancka obudowa (sama w sobie będąca wynikiem miesięcy skrupulatnego prototypowania, udoskonalania i konserwacji) dostępna jest w czterech rodzajach wykończenia: Black High Gloss, White High Gloss, Walnut Wood oraz Blonde Wood.

Dzięki nowym technikom lakierniczym wersje wykończenia na wysoki połysk mają oszałamiająco gładką niczym szkło powierzchnię, podczas gdy wersje w drewnie zachowują otwartą teksturę fornirów, zapewniając ciepły, naturalny wygląd. Z czasem będą wyglądać tylko lepiej.

Nasi projektanci pragnęli, aby Evoke był modelem, który będziesz zabierać ze sobą z akademika do mieszkania, z mieszkania do domu. Jest to zestaw głośnikowy, dzięki któremu odkryjesz na nowo swoją ulubioną muzykę, a następnie przekażesz ją dalej.

Posłuchaj: Seria Evoke to coś dla Ciebie.

Cechy

Evoke

  • Całkowicie nowy głośnik wysokotonowy Cerotar

    Zupełnie nowy tweeter z miękką kopułką o średnicy 28 mm i magnesem Ferrite+ inspirowany serią Special Forty oraz Confidence

  • Nowe woofery Esotec+

    Nowatorska konstrukcja zapewniająca duże wychylenie membrany pozwoliła poprawić odpowiedź częstotliwościową i dynamikę w zakresie niskich częstotliwości.

  • Duńskie wzornictwo

    Ponadczasowe, rzetelne i piękne: subtelnie wyprofilowana obudowa MDF z ukrytymi wkrętami dostępna w czterech pięknych i czystych wersjach wykończenia.

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions