Your order

Close basket

Subtotals

Evidence Platinum

Najbardziej zaawansowany model serii Evidence

Lata żmudnych badań przybrały kształt naszego najnowszego dzieła: Evidence Platinum. Bez żadnych kompromisów. Bez oszczędzania kosztów. Bez pomijania nieodkrytych tajemnic akustyki. Bez ścinania zakrętów.

Evidence Platinum in Black Piano Lacquer

Wybierz kolor

Inne kolory wykończeń dostępne na specjalne zamówienie. Kontakt

Evidence Platinum

Najbardziej zaawansowany model serii Evidence

Od wymyślnego wzornictwa, materiałów i konstrukcji do zaawansowanej inżynierii akustycznej pieczętującej osiągnięcia brzmieniowe – każdy szczegół konstrukcji Evidence Platinum został zaprojektowany pod kątem zapewnienia słuchaczowi niezrównanej jakości reprodukcji muzyki. Za pomocą tych głośników nie słuchamy muzyki. Słyszymy ją.

Na początek chcemy przypomnieć, że Evidence to nie „luksusowy model kolumn”. Nie mają złotych zacisków ani wstawek z rzadkich drewien. Nie silą się także na bezużyteczne filozofie dotyczące „niezbadanej natury dźwięku”.

To po prostu najlepszy sprzęt do słuchania muzyki, jaki stworzyliśmy.

Evidence Platinum reprezentują wszystkie wartości i cele, które przyświecały nam na samym początku, gdy w 1977 roku zakładaliśmy firmę Dynaudio. Chcieliśmy słuchać muzyki bez podkolorowań, niepożądanych dodatków i zniekształceń. Naszym celem było, żeby odbiorca mógł w najczystszej postaci – tak jak planowali muzycy i realizator dźwięku.

Każdy egzemplarz Evidence Platinum jest wykonywany ręcznie według nieprawdopodobnie wysokich standardów, w naszej fabryce w Danii. Procesu produkcyjnego doglądają najlepsi eksperci odpowiedzialni za: wykończenie mebli, zagadnienia akustyki, inżynierię materiałową (pod okiem tych ostatnich są firmowe membrany MSP dla głośników średnio- i niskotonowych oraz precyzyjne powlekanie kopułek wysokotonowych), prace stolarskie, obróbkę CNC, a także inne dziedziny. Głośniki są skończone, gdy każdy z nich stwierdzi jakościową zgodność swojego etapu prac ze wzorcem.

Dynaudio Directivity Control
Podstawą brzmienia Evidence Platinym jest zaawansowana technice Dynaudio Directivity Control (DDC), która aż do 75 % zmniejsza wpływ pomieszczenia na promieniowanie dźwięku przez głośniki. DDC działa na zasadzie odpowiednio dopasowanych do siebie pod względem charakterystyk przetwarzania i rozmieszczonych na zasadzie lustrzanego odbicia, podwójnych głośników nisko-, średniotonowych – skonfigurowanych z naszymi słynnymi tweeterami Esotar2 – umieszczonymi w ultra-stabilnej, wykończonej maszynowo aluminiowej odgrodzie o grubości 4 cm.

Sygnał do tych głośników biegnie przez rozbudowane filtry zwrotnic, składające się z pierwszorzędnych komponentów i poprawionego okablowania. Wnętrze obudów jest wyposażone w liczne wzmocnienia – nawet śruby są zoptymalizowane pod kątem wymagań akustycznych całej konstrukcji. Zwrotnica jest umieszczona w osobnej komorze, która izoluje od niepożądanych drgań i zapewnia komponentom optymalne warunki mechaniczne oraz termiczne. Jest ona wentylowana z tyłu, dzięki czemu założona przez inżynierów temperatura pracy układu filtrującego jest spełniona w każdym momencie. Ci ludzie wprost uwielbiają wyznaczać sobie wyśrubowane założenia, a później podnosić poprzeczkę…

Zapytacie zapewne, dlaczego zastosowaliśmy aż cztery woofery zamknięte w dwóch osobnych komorach? Otóż charakteryzują się one dużo równiejszym i skuteczniejszym promieniowaniem niskich tonów w pomieszczeniu – tego nie uzyskamy z żadnego pojedynczego głośnika o dużych rozmiarach. Zapewni on co najwyżej potężną dynamikę dużej membrany, jednak mniejsze głośniki charakteryzują się dużo lepszą precyzją i kontrolą.

Wysokotonowy Esotar2
Już od 40 lat dopracowujemy nasze jedwabne kopułki wysokotonowe do perfekcji. Można więc z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że wiemy, co w tweeterach piszczy.

Najnowszy Esotar2 to zwieńczenie wszystkich poszukiwań. Precyzyjne powlekanie membrany zapewnia pasmo przenoszenia, które sięga swobodnie do 25 kHz. Bez zniekształceń, bez niepożądanych rezonansów, bez nierównomierności charakterystyki i kompresji transjentów.

Jako że nawet tak maleńki tweeter pompuje relatywnie dużo powietrza, zastosowaliśmy tu sporo zasad aerodynamiki. Jego magnes jest ukształtowany tak, aby pochłaniać i wytracać tak dużą część energii promieniowana tylnej części membrany, dzięki czemu uzyskaliśmy nieprawdopodobną dynamikę i klarowność pasma.

Evidence Platinum: niedoścignione wzornictwo, naturalne brzmienie muzyki.

Specyfikacja techniczna

Dane techniczne Evidence part 2
Efektywność: 89 dB (2.83V / 1m)
Moc ciągła: 550 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia: 28 Hz – 25 kHz
Obudowa: Bass Reflex, wylot z tyłu
Zwrotnica: 3 (5) -drożna
Podział pasma: (290), 480 Hz, 2.2 (8.5) kHz
Filtry: 1 rząd
Dane techniczne Evidence part 1
Woofery: 4 x 18 cm MSP
Średniotonowe: 2 x 15 cm MSP
Tweeter: 2 x 28 mm Esotar²
Waga: 115.0 kg
Wymiary (SxWxG): 210 × 1940 × 510 mm
Wymiary z maskownicami i podestem (SxWxG):: 390 × 1940 × 510 mm

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions