Your order

Close basket

Subtotals

Emit 25C

Hi-fi zaczyna się od zestawów głośnikowych Emit

Dedykowany kanał centralny w systemach wielokanałowych.

Wybierz kolor

Loading...
Loading...

Przykładamy jednakową uwagę do szczegółów opracowując wszystkie nasze serie zestawów głośnikowych i stosujemy w nich te same rozwiązania technologiczne wszędzie tam, gdzie to możliwe, aby każdy z nich brzmiał autentycznym dźwiękiem Dynaudio. Chociaż więc serię Emit można zaliczyć do klasy podstawowej, to zapewnia ona dużo więcej niż tylko zaglądnięcie do przedsionka naszego świata high-end.

Stephen Entwistle, Senior Acoustics Engineer

Mówi się, że ścieżka dźwiękowa może odpowiadać nawet za 80% wrażeń podczas seansu kinowego. A najważniejszy jest wtedy centralny zestaw głośnikowy. Powitaj zestaw głośnikowy Emit 25C…

Można argumentować, że kanał centralny jest najważniejszą częścią każdego systemu dźwięku przestrzennego. To właśnie z niego pochodzi lwia część dialogów w filmie i to właśnie w nim skupia się punkt centralny muzyki odtwarzanej z miksu wielokanałowego. Musi grać dobrze.

Emit 25C gra dobrze.

Zasadniczo jest to model Emit 30, odwrócony na bok, z przetwornikami średnio-niskotonowymi umieszczonymi po obydwu stronach głośnika wysokotonowego. Głośniki są takie same, zwrotnica jest taka sama, odmienna jest obudowa i strojenie portów. Ale to akurat nie szkodzi; wręcz przeciwnie. Dzięki temu otrzymujesz pełną spójność między zestawem centralnym i zestawami przednimi po bokach (niezależnie od tego, czy są to modele Emit 10, 20, 30, a nawet 50), wraz z wszelkimi innymi, które umieścisz wokół swojego miejsca odsłuchu.

Wysokiej jakości przetworniki średnio-niskotonowe

W zestawach Emit 25C znajdują się te same 14-centymetrowe głośniki niskotonowe MSP, co w modelach Emit 10 i Emit 30. MSP to polimer z domieszką krzemianu magnezu. Jest to materiał, który opracowaliśmy kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu doskonalimy go, stosując we wszystkich naszych najbardziej legendarnych zestawach głośnikowych (w tym Confidence, Contour, Heritage Special i wielu innych). Materiał MSP cechuje się precyzyjnie dobraną kombinacją lekkości, sztywności i tłumienia, pozwalając odtwarzać nagrania ze wszystkimi szczegółami, które artysta chciał przekazać. Każda membrana jest wykonany z jednego kawałka materiału, wraz ze zintegrowaną osłoną przeciwpyłową. „Żebra równoważące”, które można dostrzec pośrodku, są połączone bezpośrednio z cewką drgającą, dzięki czemu cały mechanizm porusza się jako jeden element – zapewniając doskonałą kontrolę i szczegółowość dźwięku.

Same cewki drgające są nawinięte z lekkiego drutu aluminiowego pokrytego cienką warstwą miedzi. Zastosowaliśmy tutaj aluminium na dwuwarstwowym karkasie z włókna szklanego, ponieważ jego masa nie zakłóca ruchu przetwornika. Dzięki warstwie miedzi głośnik lepiej wykorzystuje energię magnetyczną wytwarzaną przez układ dwóch magnesów ferrytowych. Większa energia strumienia magnetycznego przekłada się na większa moc - bez poświęcania szybkości i dynamiki.

Najwyższa jakość dźwięku

Zestaw centralny Emit 25C wyposażono w wysokiej jakości głośnik wysokotonowy Cerotar, stosowany również w pozostałych modelach serii Emit – oraz w wielokrotnie nagradzanej serii Evoke. Jego konstrukcja bazuje na słynnym głośniku wysokotonowym Esotar Forty, który można znaleźć w naszym jubileuszowych zestawach głośnikowych Special Forty. Zastosowano w nim innowacyjną technologię, która redukuje niepożądane rezonanse i optymalizuje przepływ powietrza. Podobnie jak w przypadku serii Evoke, Confidence oraz Contour i (między innymi), ukryto w nim tajemniczą innowację: Hexis. Jest to mały wewnętrzny stożek ze specjalnie ukształtowanymi szczelinami, który redukuje odbicia skierowane na membranę od spodu. Efekt jego zastosowania usłyszysz w postaci niesamowitej rozdzielczości detali: czystej, wyrównanej góry, która nie męczy uszu – nawet podczas długiego odsłuchu.

Duńskie wzornictwo obudowy

Zestaw głośnikowy Emit 25C jest dostępny w trzech niestandardowych wykończeniach laminatu: Czarny, Biały i Orzech. Zostały zaprojektowane tak, aby wzajemnie się uzupełniały i płynnie wtapiały się w wystrój Twojego salonu. Jest to szczególnie ważne w przypadku kanału centralnego, gdzie (choć przyznajemy to niechętnie) należałoby spędzać więcej czasu patrząc na obraz wyświetlany ponad nim niż na sam zestaw głośnikowy.

Emit 25C to podstawa Twojego systemu kina domowego. Moc, kontrola i finezja w jednym kompaktowym zestawie.

Cechy

Hi-fi zaczyna się od zestawów głośnikowych Emit

  • Zaprojektowane i zbudowane w Danii.

    Cała seria Emit została przetestowana w naszym światowej klasy laboratorium pomiarowym Jupiter w Dynaudio Labs. Traktujemy ją dokładnie tak samo, jak każdy inny zestaw głośnikowy w naszej ofercie: zbadaliśmy każdy szczegół.

  • Głośnik wysokotonowy Cerotar

    Seria Emit korzysta z cenionego tweetera Cerotar z naszej serii Evoke. Jest to wysokiej jakości przetwornik wysokotonowy inspirowany naszymi najwyższej klasy zestawami Confidence i Heritage Special, zawierający innowacyjny, niwelujący rezonanse wewnętrzny stożek Hexis.

  • Czysta forma i prostota

    Każdy zestaw głośnikowy z serii Emit zaprojektowano tak, aby pasował do nowoczesnego stylu życia i wnętrz. Czyste linie, proste wykończenia i minimalistyczny skandynawski wygląd – niezależnie od tego, czy słuchasz dźwięku stereo, czy posiadasz pełny system wielokanałowy.

Specyfikacja techniczna

Dane techniczne Emit part 2
Czułość: 87 dB (2,83 V / 1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 180 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 53 Hz - 25 kHz (-6 dB 46 Hz - 35 kHz)
Konstrukcja obudowy: Podwójnie rozszerzany port bass reflex z tyłu obudowy
Zwrotnica: 2,5-drożna
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 1000/3500 Hz
Topologia zwrotnicy: filtr głośnika wysokotonowego pierwszego rzędu / filtr głośnika niskotonowego drugiego rzędu
Dane techniczne Emit part 1
Głośnik średnio-niskotonowy: 14 cm MSP
Głośnik niskotonowy: 14 cm MSP
Głośnik wysokotonowy: Cerotar z jedwabną kopułką i stożkiem Hexis
Masa: 10,98 kg / 24,2 funta
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 550 × 170,1 × 271,5 mm
  21,7 x 6,7 x 10,7 cala
Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 550 × 170,1 × 284,5 mm
  21,7 x 6,7 x 11,2 cala

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions