Your order

Close basket

Subtotals

Contour 60

Majestat, wielkość i potęga: w stronę absolutu

Jeśli dysponujecie w domu dużą przestrzenią i lubicie słuchać naprawdę głośno, jedyny w swoim rodzaju głośnik średniotonowy w Contourach 60 przemówi do Was jak najlepszy przyjaciel.

Front view of Contour 60 in walnut light satin

Wybierz kolor

Contour 60

Majestat, wielkość i potęga: w stronę absolutu

Jeśli dysponujecie w domu dużą przestrzenią i lubicie słuchać naprawdę głośno, jedyny w swoim rodzaju głośnik średniotonowy w Contourach 60 przemówi do Was jak najlepszy przyjaciel.

 

Jako że nasi inżynierowie bawili się świetnie podczas projektowania nowej serii Contour, można powiedzieć że prace nad topowym modelem 60 były dla nich jak całodzienny bilet do wesołego miasteczka.

To układ trójdrożny, wyposażony w dwie nowe, basowe „dwudziestki-czwórki” z membranami MSP – czyli większych braci „osiemnastek” znanych z modeli 20 i 30. Górę pasma obsługuje klejnot rodowy serii Contour: jedyna w swoim rodzaju wysokotonowa kopułka jedwabna Esotar².

A w samym centrum wydarzeń tkwi zupełnie nowy głośnik średniotonowy o średnicy 15 cm z aluminiową – jak w pozostałych przetwornikach Dynaudio – cewką oraz neodymowym magnesem. Został on zaprojektowany metodą optymalizacji elementów skończonych – Daniel, Danny i Andreas i ich ekipa poświęcili tu szczególną uwagę, gdyż naszym założeniem było, żeby średnie tony w Contourach 60 osiągnęły brzmienie referencyjnie w kategorii dużych konstrukcji podłogowych, ale bez konieczności przerabiania do tego celu już istniejącego, starszego głośnika. Trzeba przyznać, że nasi inżynierowie wykonali kawał świetnej roboty.

Wszystkie przetworniki są napędzane lekkimi cewkami aluminiowymi o dużej obciążalności. W przypadku tweetera cewka jest umieszczona w magnetycznym ferrofluidzie – tak jak w pozostałych modelach serii Contour. Ciecz ta działa jak tłumik antyrezonansowy, rozpraszając ciepło zmagazynowane w ruchomych częściach układu drgającego. Powoduje to wyraźny przyrost mocy znamionowej głośnika, rozszerzenie pasma przenoszenia i... Dajmy już spokój tym technicznym przechwałkom. Tak naprawdę liczy się tylko to, co usłyszycie u siebie domu, słuchając przy pełnej mocy ulubionych płyt. A usłyszycie nowe wcielenie legendy Contourów. Zalecamy jednak odrobinę litości dla sąsiadów!

W Contourach 60 – tak jak w przypadku reszty – zaprojektowaliśmy na nowo zwrotnice i pozostałe komponenty. Konstrukcja ta jest też opatrzona pieczątką Allana Kristiansena, szefa kontroli jakości. Jego zespół wykryje nawet najdrobniejszą niedokładność obudowy i spędzi trzy tygodnie nad doszlifowaniem detali tak, by każda para kolumn była identyczna. Wierzcie nam, zamawianie dla nich mebli do biura to istny koszmar...

Wielowarstwowa obudowa z MDFu o zaokrąglonych ściankach, uzupełniona elegancką płytą czołową z aluminium, zapewniają głośnikom solidną podstawę do odwzorowania naturalności i głębi brzmienia Waszych ulubionych nagrań. Przy okazji ciekawostka: jest całkiem prawdopodobne, że nagrania te były miksowane w studio właśnie na monitorach odsłuchowych Dynaudio. Jeśli jakość dźwięku u źródła zgadza się z tą w domu słuchacza, ten ostatni może spokojnie skoncentrować się na najważniejszym: muzyce.

Co słychać?

 • Światowej sławy Esotar2

  Najnowsze Contoury wykorzystują topowy tweeter Dynaudio – Esotar2. Ta jedwabna kopułka o krystalicznej górze pasma uważana jest za jeden z najlepszych głośników na świecie.

 • Nowe woofery

  To głośniki o dużym wychyleniu membrany, wykonane z jednolitego materiału i naszpikowane naszymi najnowszymi rozwiązaniami. Są one  obecne tylko w nowych Contourach.

 • Przeprojektowana zwrotnica

  Zaprojektowaliśmy nowy układ filtrów, z zastosowaniem wysokiej klasy kondensatorów firmy Mundorf oraz lepszego okablowania, poprawiającego charakterystykę niskich tonów

 • Zaokrąglone krawędzie = lepsze brzmienie

  Elegancki wygląd obudowy to jedno. Służy ona przede wszystkim jako stabilny fundament dla głośników pracujących z pełną mocą.

Front view of Contour 60 in walnut light satin

Cechy

Gruntownie przemyślane, przeprojektowane i przekonstruowane: oto nowa seria Contour.

 • Mid- i woofery

  Nowy 15-cm głośnik średniotonowy i 24-cm woofery o dużym wychyleniu membrany zapewniają w pełni naturalny środek pasma i referencyjny bas

 • Cewka

  Aluminiowa cewka o dużej średnicy i długości większej o 24 % w stosunku do poprzedników

 • Zawieszenie dolne

  Asymetryczny przekrój, zapewniający wyrównaną charakterystykę przetwarzania

 • Tweeter

  Światowa czołówka: 28-mm kopułka jedwabna Esotar2 o krystalicznie czystej górze pasma

 • Zwrotnica

  Wysokiej klasy kondensatory Mundorfa oraz lepsze okablowanie wewnętrzne

 • Obudowa

  MDF o łagodnie zaokrąglonych ściankach, zapewnia głośnikom stabilny fundament

Specyfikacja techniczna

Dane techniczne Contour part 2
Efektywność: 88 dB (2.83V / 1m)
Moc ciągła: 390 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 2 8Hz – 23 kHz
Obudowa: Bass Reflex, wylot z tyłu
Zwrotnica: 3 way
Podział pasma: 220 Hz, 4.5 kHz
Filtry: 2 rząd
Dane techniczne Contour part 1
Woofery: 2 x 24 cm MSP
Średniotonowy: 15 cm MSP
Tweeter: 28 mm Esotar2
Waga: 54.3 kg
Wymiary (S x W x G): 255 x 1330 x 420 mm
Wymiary z maskownicą i nóżkami (S x W x G): 295 x 1355 x 460 mm

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions