Your order

Close basket

Subtotals

Contour 20

Niewielkie, zaskakująco pełne i dokładne

Przed Wami nowe Contoury 20 – wszystko co wiemy na temat referencyjnych głośników zamkniętych w obudowie monitora.

Front of Contour 20 in Grey Oak High Gloss

Wybierz kolor

Contour 20

Niewielkie, zaskakująco pełne i dokładne

Przed Wami nowe Contoury 20 – wszystko co wiemy na temat referencyjnych głośników zamkniętych w obudowie monitora.

Kompaktowe wymiary? Tak. Brzmienie? Pełnopasmowe.

W podstawkowych monitorach Contour 20 zawarliśmy całą naszą wiedzę o technice głośnikowej. A że jako Duńczycy wiemy na ten temat całkiem sporo, w zgrabnej skrzynce o kompaktowych rozmiarach zmieściliśmy naprawdę dużą skalę dźwięku.

Wysokotonowy, bardzo gładki w brzmieniu Esotar² to od lat klasa sama w sobie – jest on uważany za jeden z najlepszych tweeterów na świecie. Jako że ten kluczowy składnik poprzednich Contourów pokochały miliony słuchaczy na całym świecie, użyliśmy go ponownie.

18 cm mid-woofer o dużym wychyleniu to dla odmiany absolutna nowość. Jest on napędzany lekką cewką aluminiową i podwójnym, wentylowanym magnesem ferrytowym. Jego twórcami są: Danny Pasfall Christensen i Andreas Eberhardt Sørensen ze swoim zespołem, pod kierownictwem maestro akustyki, Daniela Emontsa. Są oni w stanie usłyszeć różnicę pomiędzy różnymi rodzajami kleju pomiędzy membraną a cewką. Uwielbiamy tych gości!

Membrana jest wykonana z MSP – materiału, który wymyśliliśmy sami i używamy od 1985 roku. Zapewnia on idealną kombinację sztywności i wewnętrznego tłumienia, co przekłada się na słyszalne odwzorowanie pełnej mocy, finezji i kontroli brzmienia – a przecież to właśnie z tych cech zawsze były znane Contoury. Tym razem poszliśmy o krok dalej: zastosowaliśmy membranę o zróżnicowanej grubości, dzięki czemu dźwięk jest jeszcze dokładniejszy i naturalniejszy.

Contoury bez charakterystycznej płyty czołowej byłyby jak samochód bez kół. A jednak nawet tutaj znalazło się miejsce na coś nowego. Jako że nasi projektanci uwielbiają swoją pracę (szkoda, że nie widzieliście tych wszystkich szkiców!) zaprojektowali oni zagiętą aluminiową odgrodę, nachodzącą gładko na obudowę. Zagięciem cechuje się także kosz głośnika – wygląda to fantastycznie, a przede wszystkim zmniejsza niepożądane dyfrakcje wysokich tonów i zapewnia bardzo stabilne umocowanie przetworników, a co za tym idzie – drastyczną poprawę ich warunków pracy przy dużej głośności, co przekłada się zwłaszcza na dynamikę basu. Jedynymi niezadowolonymi z takiego stanu rzeczy mogą być tylko Wasi sąsiedzi.

Radykalnie zmieniliśmy koncepcję obudowy, zastępując proste krawędzie zaokrąglonymi. Mimo tej odmiennej estetyki, układ głośników nawiązuje do pierwszych serii, a osobny panel czołowy – do przedostatnich. Natomiast jego nowy kształt i wielowarstwowa, sztywna struktura spełniają zaawansowane założenia akustyczne, oferując doskonałe tłumienie drgań i rozpraszanie dźwięku, co oznacza że jest on emitowany dokładnie tam gdzie trzeba: szeroko do przodu.

Poprawiliśmy również zwrotnicę i okablowanie wewnętrzne. Tego akurat nie widać, jednak można usłyszeć to w postaci maksymalnie naturalnego i liniowego dźwięku, nawet pod dużym kątem od osi głównej głośników. Wyszło doskonale!

Co słychać?

 • Światowej sławy Esotar2

  Najnowsze Contoury wykorzystują topowy tweeter Dynaudio – Esotar2. Ta jedwabna kopułka o krystalicznej górze pasma uważana jest za jeden z najlepszych głośników na świecie

 • Nowy mid-woofer

  To głośnik o dużym wychyleniu membrany, wykonany z jednolitego materiału i naszpikowany naszymi najnowszymi rozwiązaniami. Jest on obecny tylko w nowych Contourach.

 • Przeprojektowana zwrotnica

  Zaprojektowaliśmy nowy układ filtrów, z zastosowaniem wysokiej klasy kondensatorów firmy Mundorf oraz lepszego okablowania, poprawiającego charakterystykę niskich tonów.

 • Zaokrąglone krawędzie = lepsze brzmienie

  Elegancki wygląd obudowy to jedno. Służy ona przede wszystkim jako stabilny fundament dla głośników pracujących z pełną mocą.

Front of Contour 20 in Grey Oak High Gloss

Cechy

Gruntownie przemyślane, przeprojektowane i przekonstruowane: oto nowa seria Contour.

 • Mid-woofer

  Zupełnie nowy 18-cm głośnik o dużym wychyleniu membrany zapewnia głębszy bas

 • Cewka

  Aluminiowa cewka o dużej średnicy i długości większej o 24% w stosunku do poprzedników

 • Zawieszenie dolne

  Asymetryczny przekrój, zapewniający wyrównaną charakterystykę przetwarzania

 • Tweeter

  Światowa czołówka: 28-mm kopułka jedwabna Esotar2 o krystalicznie czystej górze pasma

 • Zwrotnica

  Wysokiej klasy kondensatory Mundorfa oraz lepsze okablowanie wewnętrzne

 • Obudowa

  MDF o łagodnie zaokrąglonych ściankach, zapewnia głośnikom stabilny fundament

Specyfikacja techniczna

Dane techniczne Contour part 2
Efektywność: 86 dB (2.83V / 1m)
Moc ciągła: 180 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 39 Hz – 23 kHz
Obudowa: Bass Reflex, wylot z tyłu
Zwrotnica: 2-drożna
Podział pasma: 2.2 kHz
Filtry: 2 rząd
Dane techniczne Contour part 1
Mid-woofer: 18 cm MSP
Tweeter: 28 mm Esotar2
Waga: 15.5 kg
Wymiary (SxWxG): 215 x 440 x 360 mm
Wymiary z maskownicą (SxWxG): 215 x 440 x 396 mm

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions