Your order

Close basket

Subtotals

Contour 60i

Przywiązanie do szczegółów

Brzmi potężniej, niż sądzisz. Tak, chcemy przez to powiedzieć, że…

Wybierz kolor

Jeśli masz większy pokój odsłuchowy - lub po prostu lubisz grać w nim głośno - Contour 60i z unikalnym głośnikiem średniotonowym będzie Twoim nowym najlepszym przyjacielem.

Contour 60i brzmi potężniej niż sądzisz. Tak, chcemy przez to powiedzieć, że…

I to nie tylko dlatego, że jest to dojrzały, pełnowymiarowy, trójdrożny zestaw podłogowy. Oczywiście jest w stanie wydać zdecydowany, poruszający sąsiadów dźwięk. Brzmi potężnie również na inne sposoby – od pełnej dynamiki sceny dźwiękowej najlepszych realizacji wykonań orkiestrowych po energetyzujące efekty dźwięku dookólnego w filmach, model Contour 60i po prostu wypełnia całe pomieszczenie eleganckim dźwiękiem, bez nadmiernego pompowania przyciężkim basem.

Zaczynając od góry, znajdziesz prawdziwy klejnot w koronie: całkowicie nowy głośnik wysokotonowy Esotar 2i. Przyjrzeliśmy się starszemu tweeterowi Esotar 2 z modelu Contour 2016, rozebraliśmy go na części i zdaliśmy sobie sprawę, że możemy go ulepszyć za pomocą technologii zaczerpniętych z naszej flagowej serii Confidence (Hexis), a także naszej flagowej serii profesjonalnych referencyjnych monitorów odsłuchowych Core (większa komora tylna). Razem te sprytne modyfikacje pomagają zmniejszyć niepożądane rezonanse i wygładzić pasmo przenoszenia, pozwalając uzyskać jeszcze czystsze brzmienie wysokich tonów.

Głośnik wysokotonowy zestawu Dynaudio Contour

Contour 60i to jedyny model tej serii wyposażony w dedykowany głośnik średniotonowy. Zastosowano w nim aluminiową cewkę drgającą, a także magnes neodymowy - wszystkie opracowane i zoptymalizowane w Dynaudio Labs w Danii. W rzeczywistości jest to dokładnie ten sam głośnik średniotonowy, którego użyliśmy w modelu Contour 60 z roku 2016. Jeśli coś dobrze działa...

"Dynaudio

Różnica polega na sposobie jego montażu. Wykorzystaliśmy tutaj więcej technologii z modelu Core, izolując go w precyzyjnie uformowanej komorze wyposażonej w żebra redukujące rezonanse. Jeśli jest jedna rzecz, której nigdy nie można mieć za dużo, to czystość środka pasma, której Contour 60i ma teraz jeszcze więcej.

Głośnik niskotonowy zestawu Dynaudio Contour

Dwa głośniki niskotonowe to nowe konstrukcje. Każdy z nich ma większy układ magnesów, inną konstrukcję cewki drgającej i karkas cewki drgającej z włókien szklanych, po raz pierwszy zastosowany w modelach Confidence i subwooferze Sub 6. Oznacza to jeszcze bardziej zwarty bas, przy większej głośności. W przypadku tych głośników wybraliśmy miedź zamiast aluminium. Dlaczego? Ponieważ są to dedykowane przetworniki basowe. Miedź jest cięższa i zapewnia większą masę drgającą. Większa masa drgająca pozwala zejść niżej, bez ingerowania w środek pasma, obsługiwanego przez super-dziarski przetwornik tuż powyżej.

Zwrotnica jest również całkowicie nowa. Nie można przecież zmienić wszystkich przetworników bez zaglądania do „mózgu” zestawów. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu wspomnianej wcześniej komory głośnika średniotonowego i zawieszenia dolnego Nomex w głośniku niskotonowego nasi inżynierowie mogli podnieść częstotliwość podziału zwrotnicy. Pracuje teraz lepiej przy nieco wyższych częstotliwościach (do około 300 Hz). Krzywa częstotliwości w tym obszarze jest również bardziej płaska, co oznacza lepszą charakterystykę w paśmie środkowym dzięki prostszej konstrukcji.

Nowa, wielowarstwowa, zaokrąglona obudowa i elegancka, a jednocześnie solidna aluminiowa odgroda zapewniają Twojej muzyce (z dużym prawdopodobieństwem miksowanej przy pomocy studyjnych monitorów odsłuchowych Dynaudio stabilny i precyzyjny fundament akustyczny. Do tego stopnia, że o ile dobrze wykonaliśmy swoją pracę, zapomnisz o obecności głośników i po prostu zaczniesz słuchać.

 • Nowy głośnik wysokotonowy Esotar 2i

  Wyposażony w większą komorę tylną i teraz również stożek wewnętrzny Hexis, która pomaga zredukować niepożądane rezonanse i spłaszczyć pasmo przenoszenia

 • Nowe zawieszenie dolne

  Nowe asymetryczne zawieszenie dolne w celu zwiększenia symetrii całego układu, wykonane z włókien aramidowych, aby uzyskać lepszą odpowiedź akustyczną

 • Nowa zwrotnica

  Dzięki znacznym udoskonaleniom względem modelu Contour 2016 nowe modele są prostsze, brzmią czyściej i charakteryzują się lepszymi osiągami.

 • Cewka drgająca

  Nawinięte drutem miedzianym cewki drgające o dużej średnicy i dużym wychyleniu

Specyfikacja techniczna

Contour 60i

Dane techniczne Contour i part 2
Czułość: 88 dB (2,83 V / 1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 390 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 28 Hz – 23 kHz
Konstrukcja obudowy: bass-reflex z wylotem z tyłu
Zwrotnica: 3-drożna
Częstotliwości podziału zwrotnicy: 300 / 4500 Hz
Topologia zwrotnicy: 2. rzędu
Dane techniczne Contour i part 1
Głośniki niskotonowe: 2 × 23 cm MSP
Głośnik średniotonowy: 15 cm MSP
Głośnik wysokotonowy: 28 mm Esotar2i
Masa: 54,3 kg / 119,7 funta
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 255 × 1330 × 420 mm
  10 x 52,4 x 16,5 cala
Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 343 × 1359 × 454 mm
  13,5 x 53,5 x 17,9 cala

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions