Your order

Close basket

Subtotals

Contour 30i

Przywiązanie do szczegółów

Pokój średniej wielkości? Średniej wielkości zestaw głośnikowy.

Wybierz kolor

Powróć do czasów, w których liczył się tylko następny utwór albumu.

Contour 30 wznosi się o jeden poziom wyżej od 20. Oczywiście nadal podąża tą samą ścieżką - uczciwość, przejrzystość i czysta rozrywka, ale wszystko to w większym pakiecie.

Głośnik wysokotonowy zestawu Dynaudio Contour

Podobnie jak reszta nowej serii Contour i, model 30i ma zupełnie nowy głośnik wysokotonowy Esotar 2i - wraz ze stożkiem wewnętrznym Hexis, który można znaleźć w naszej flagowej serii Confidence, a także w serii profesjonalnych referencyjnych monitorów studyjnych Core (dziedziczenie technologii to niesamowita rzecz, prawda?). Esotar 2i otrzymuje także nową, większą komorę tylną. Wraz ze stożkiem Hexis pomaga ona zmniejszyć niepożądane rezonanse i wygładzić pasmo przenoszenia, pozwalając uzyskać jeszcze czystsze i naturalne brzmienie wysokich tonów.

Model Contour 30 wyposażyliśmy w dwa głośniki niskotonowe o średnicy 18 cm z membraną MSP, a także dwa umieszczone z tyłu otwory bass-reflex. Za kulisami poprawiliśmy zawieszenie dolne (sprężysty pierścień, który utrzymuje membranę głośnika niskotonowego we właściwym miejscu, gdy jest w spoczynku i kontroluje jego zachowanie, gdy się porusza). W tej wersji zawieszenie wykonane jest z włókien aramidowych, z zachowaniem poprzedniej, genialnej konstrukcji w której poszczególne żebra mają zróżnicowaną szerokość w celu uzyskania jeszcze lepszej kontroli ruchu membrany.

W modelu Contour 30i nadal używamy również aluminiowych cewek drgających. Możemy sprawić, że będą niezwykle lekkie - ale także większe niż w przypadku cewek miedzianych stosowanych w innych rozwiązaniach. Mniejszy ciężar aluminium pozwala stosować większe średnice przy większej liczbie uzwojeń bez zwiększania masy, co oznacza, że mamy lepszą kontrolę nad ruchem membrany. A to z kolei przekłada się na większą kontrolę nad dźwiękiem - szczególnie przy wysokich częstotliwościach i wysokich poziomach głośności - dokładnie to, czego potrzebujesz w głośniku średnio-niskotonowym. Eksperymentowaliśmy rzecz jasna w nowej serii Contour również z małymi cewkami drgającymi, o średnicach, które mogłyby stosować inne firmy. Pomiary wykazały, że powinny one sprawdzić się w modelach Contour. Nasze uszy mówiły inaczej, więc wybraliśmy większą średnicę. Nasze uszy miały rację.

Podobnie jak w przypadku modelu Contour 20i, bardziej płaska charakterystyka częstotliwościowa ulepszonych głośników wysokotonowych i średnio-niskotonowych oznacza, że mogliśmy uprościć zwrotnicę. Już wcześniej była elegancka, ale teraz… , cóż, pozwalamy Ci ocenić samodzielnie.

Ulepszona zwrotnica nie wymaga już obwodu korekcji impedancji w celu zoptymalizowania jej działania - odbywa się to teraz w samym głośniku, w oparciu o fizyczne właściwości zastosowanych przez nas materiałów. Mniej podzespołów to czystsza ścieżka sygnału i lepsze osiągi.

Podczas gdy nasi inżynierowie i projektanci zasiedli w fotelach słuchając wszystkiego, od jazzu, przez klasykę i metal, aż po elektronikę, nasz zespół w fabryce zajął się poszukiwaniem zrównoważonych źródeł wysokiej jakości materiałów i wykończeń. Dba on o to, aby wszystkie modele Contour trzymały klasę mebli najwyższej jakości: doskonale wykonane, idealnie wykończone i dokładnie zapakowane.

 • Nowy głośnik wysokotonowy Esotar 2i

  Wyposażony w większą komorę tylną i teraz również stożek wewnętrzny Hexis, która pomaga zredukować niepożądane rezonanse i spłaszczyć pasmo przenoszenia

 • Nowe zawieszenie dolne

  Nowe asymetryczne zawieszenie dolne w celu zwiększenia symetrii całego układu, wykonane z włókien aramidowych, aby uzyskać lepszą odpowiedź akustyczną

 • Nowa zwrotnica

  Dzięki znacznym udoskonaleniom względem modelu Contour 2016 nowe modele są prostsze, brzmią czyściej i charakteryzują się lepszymi osiągami.

 • Cewka drgająca

  Nawinięte drutem aluminiowym cewki drgające o dużej średnicy i dużym wychyleniu

Specyfikacja techniczna

Contour 30i

Dane techniczne Contour i part 2
Czułość: 87 dB (2,83 V / 1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 300 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 32 Hz – 23 kHz
Konstrukcja obudowy: bass-reflex z wylotem z tyłu
Zwrotnica: 2½-drożny
Częstotliwości podziału zwrotnicy: (300) / 2200 Hz
Topologia zwrotnicy: 2. rzędu
Dane techniczne Contour i part 1
Głośniki niskotonowe: 2 × 18 cm MSP
Głośnik średniotonowy: -
Głośnik wysokotonowy: 28 mm Esotar2i
Masa: 31,4 kg / 69 ¼ funta
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 215 × 1140 × 360 mm
  8,5 x 44,9 x 14,2 cala
Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 300 × 1169 × 403 mm
  11,8 x 46,0 x 15,9 cala

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions