Your order

Close basket

Subtotals

Contour 20i

Dedicated to detail

Kompaktowe rozmiary? Tak. Kompaktowe brzmienie? Nie.

Wybierz kolor

Usłysz różnicę: nowy model Contour 20i zdolny jest rzucić dźwiękowo na kolana.

Nowy model Contour 20i został zaprojektowany tak, aby przewyższać każdy inny stworzony przez nas podstawkowy zestaw głośnikowy Contour. I to się udało.

Głośnik wysokotonowy zestawu Dynaudio Contour

Nowy głośnik wysokotonowy Esotar 2i to turbodoładowana wersja uwielbianego głośnika Esotar2. Ma teraz większą tylną komorę zapewniającą bardziej efektywne tłumienie oraz stożek wewnętrzny Hexis, który można znaleźć w seriach Confidence, Core i nie tylko. Rozwiązania te wyrównują pasmo przenoszenia i redukują niepożądane rezonanse, pozwalając uzyskać jeszcze bardziej czyste i naturalne tony wysokie.

Zmodyfikowaliśmy też głośnik niskotonowy. Nadal jest on wykonany z naszego własnego materiału MSP (polimeru z domieszką krzemianu magnezu), oczywiście, jest nadal napędzany lekką aluminiową cewką drgającą i nadal wykorzystuje wentylowany układ z podwójnym magnesem ferrytowym - ale za charakterystycznym czarnym stożkiem czai się zupełnie nowe zawieszenie dolne. W tej wersji zawieszenie wykonane jest z włókien aramidowych, z zachowaniem poprzedniej, genialnej konstrukcji w której poszczególne żebra mają zróżnicowaną szerokość w celu uzyskania jeszcze lepszej kontroli ruchu membrany. Nie uwierzysz, jak dużą różnicę dźwiękową może sprawić tak niewielka zmiana…

Zwrotnica zastosowana w modelu Dynaudio Contour

Ponieważ wprowadzone modyfikacje konstrukcji głośników zapewniły płaską charakterystykę częstotliwości, mogliśmy również uprościć zwrotnicę. Jest to coś pięknego, nieprawdaż? Nie ma już potrzeby stosowania dodatkowego obwodu korekcji impedancji – co oznacza jeszcze bardziej bezpośrednią ścieżkę sygnału. I czystszy dźwięk.

Odgroda w zestawach Dynaudio Contour

Model Contour pozbawiony swojej charakterystycznej odgrody byłby niczym samochód bez kół. Nie do pomyślenia. Ale zawsze można coś udoskonalić - a nasi projektanci uwielbiają rozprostowywać nogi. Ta odgroda wykonana jest z aluminium i osadzona w obudowie. Fazowanie odgrody dopasowane jest do kosza głośnika, co zapewnia nie tylko doskonały wygląd, ale też ogranicza niepożądane zjawisko dyfrakcji w paśmie wysokich częstotliwości, pozwalając uzyskać lepszą reprodukcję wysokich tonów i solidny fundament dla przetworników. Ten solidny fundament oznacza również lepsze osiągi przy wyższych poziomach głośności i niskich częstotliwościach (chociaż za to Twoi sąsiedzi pewnie nam nie podziękują).

Nawet wytłumienie wewnętrzne jest zupełnie nowe - dzięki wnioskom wyciągniętym podczas prac nad modelami Evoke i Confidence.

 • Nowy głośnik wysokotonowy Esotar 2i

  Wyposażony w większą komorę tylną i teraz również stożek wewnętrzny Hexis, która pomaga zredukować niepożądane rezonanse i spłaszczyć pasmo przenoszenia

 • Nowe zawieszenie dolne

  Nowe asymetryczne zawieszenie dolne w celu zwiększenia symetrii całego układu, wykonane z włókien aramidowych, aby uzyskać lepszą odpowiedź akustyczną

 • Nowa zwrotnica

  Dzięki znacznym udoskonaleniom względem modelu Contour 2016 nowe modele są prostsze, brzmią czyściej i charakteryzują się lepszymi osiągami.

 • Cewka drgająca

  Nawinięte drutem aluminiowym cewki drgające o dużej średnicy i dużym wychyleniu

Specyfikacja techniczna

Contour 20i

Dane techniczne Contour i part 2
Czułość: 86 dB (2,83 V / 1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 180 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 39 Hz – 23 kHz
Konstrukcja obudowy: bass-reflex z wylotem z tyłu
Zwrotnica: 2-drożna
Częstotliwości podziału zwrotnicy: 2200 Hz
Topologia zwrotnicy: 2. rzędu
Dane techniczne Contour i part 1
Głośniki niskotonowe: 18 cm MSP
Głośnik średniotonowy: -
Głośnik wysokotonowy: 28 mm Esotar2i
Masa: 14 kg / 30 ⅞ funta
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 215 × 440 × 360 mm
  8,5 x 17,3 x 14,2 cala
Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 215 × 440 × 396 mm
  8,5 x 17,3 x 15,6 cala

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions