Your order

Close basket

Subtotals

Contour i

Przywiązanie do szczegółów

Stworzone w roku 1986… udoskonalone w roku 2020

Inżynierów Dynaudio nie można nawet na chwilę zostawić samych z głośnikami, bo od razu zaczynają je udoskonalać. Nie mogą się powstrzymać. A najbardziej na świecie kochają ulepszać legendy.

Całe wnętrze nowych zestawów Contour zostało rozłożone na części, przeprojektowane, udoskonalone i zmontowane z powrotem. Spodziewaj się większej otwartości, mocniejszego uderzenia i lepszej szczegółowości. Poczuj gęsią skórkę, gdy słyszysz nowy wymiar w swoich ulubionych nagraniach. Przenieś się z powrotem do czasów, w których liczył się tylko następny utwór albumu.

Wzbogacony o nowy głośnik wysokotonowy, nowe głośniki niskotonowe i nowe zwrotnice – a także nowe emocje – zestaw głośnikowy Contour i łączy w sobie wszystko to, za co kochamy ten model od 1986 r., dodając know-how z roku 2020 i przywraca życie Twojej muzyce.

Nie robimy tego dlatego, że musimy. Robimy to, ponieważ możemy.

Z modelem Contour z roku 2016 było wszystko w porządku. Kochamy go. Zyskał rzesze fanów, jego półka z trofeami trzeszczy pod ciężarem nagród, a wielu z nas w Dynaudio kupiło go również dla siebie. Ale kiedy w Dynaudio Labs pojawia się nowa technologia akustyczna, której nie można się oprzeć - podobnie jak w przypadku zupełnie nowej serii Confidence - po prostu nie możemy powstrzymać się od tego, aby sprawdzić, w jaki sposób mogłaby ulepszyć nasze obecne modele.

Właśnie dlatego nowa seria Contour i została całkowicie odnowiona od wewnątrz.

Nowy głośnik wysokotonowy Esotar 2i

Zaczynając od góry, nowy głośnik wysokotonowy Esotar 2i zastosowany we wszystkich modelach zyskał pomysłowy stożek wewnętrzny Hexis tłumiący niepożądane rezonanse, a także nową, większą komorę tylną, która zmniejsza zniekształcenia i zapewnia bardziej płaską charakterystykę częstotliwościową.

Głośnik wysokotonowy zestawu Dynaudio Contour

Unowocześnienia głośników niskotonowych

Głośniki niskotonowe w modelach Contour 20i, 30i oraz 25Ci otrzymały unowocześnione zawieszenia dolne Nomex. Jest to ta sama konstrukcja co w 2016 (z pofałdowaniami o różnej szerokości dla lepszej kontroli skoku), ale nowy materiał po prostu brzmi lepiej - efekt wielu godzin odsłuchów w Dynaudio Labs.

Głośnik niskotonowy zestawu Dynaudio Contour

Model Contour 60i otrzymał nowe głośniki niskotonowe z większym układem magnesów, odmienną konstrukcją cewki drgającej i karkasem z włókna szklanego (w modelu Contour 60 z roku 2016 wykonany był z tytanu). Oznacza to jeszcze bardziej zwarty bas, przy większej głośności.

A głośnik średniotonowy Contour 60i? Bez zmian, oprócz nowej, tłumiącej rezonanse komory, w której jest umieszczony. Jeśli coś dobrze działa...

"Dynaudio

Ulepszona zwrotnica

Modele Contour 20i, 30i i 25Ci otrzymały unowocześnione zwrotnice. Dzięki płaskiej charakterystyce głośników uzyskanej po zmodyfikowaniu ich konstrukcji można było zrezygnować z obwodu korygującego impedancję, co pozwoliło uprościć zwrotnicę.

Model Contour 60i ma zupełnie nową zwrotnicę ze względu na nowe głośniki niskotonowe i nowy głośnik wysokotonowy Esotar 2i. Dodatkowo, dzięki umieszczeniu głośnika średniotonowego w komorze i zastosowaniu zawieszenia dolnego Nomex w głośniku niskotonowego nasi inżynierowie mogli podnieść częstotliwość podziału zwrotnicy. Pracuje teraz lepiej przy nieco wyższych częstotliwościach (do około 300 Hz). Lepsze osiągi w zakresie średnich tonów, prostsza zwrotnica.

Zwrotnica zastosowana w modelu Dynaudio Contour

Nawet wytłumienie wewnętrzne jest zupełnie nowe - dzięki wnioskom wyciągniętym podczas prac nad modelami Evoke i Confidence.

Nasi inżynierowie to zapaleni majsterkowicze. Wykorzystali wszystko, co mieli do dyspozycji, aby Contour i był tak niesamowity, jak to tylko możliwe. Spędzili wiele godzin w naszej najnowocześniejszej komorze Jupiter do pomiarów odpowiedzi impulsowej. Przez wiele godzin słuchali wszystkiego, od Chopina do Slayera. Wiele też razy wymyślali nowe, genialne sposoby wykraczania poza założone cele.

Są naprawdę zadowoleni ze swojego dzieła. Pozwól się zaskoczyć i usłyszysz Contour i na własne uszy.

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions