Your order

Close basket

Subtotals

Contour

Zamknij oczy – a zobaczysz muzykę jak żywą.

Prostota i elegancja, od 28 lat na rynku.

Wchodząc w posiadanie jednego z modeli Dynaudio Contour, awansujesz do innej ligi. Odczujesz to dzięki jakości wykonania i usłyszysz już od pierwszej nuty – a inni będą mogli tylko pozazdrościć.

Ta historia rozpoczyna się w roku 1989. Już od 28 lat seria Contour zadziwia miłośników dobrego dźwięku na całym świecie, a najnowsze modele z tej serii kontynuują chlubną tradycję.

Uwaga: przygotujcie się na kolejne zaskoczenie.

Od tamtego czasu wiele się u nas zmieniło – u Was pewnie zresztą też. Pamiętając o tym, wykorzystaliśmy całe nasze doświadczenie i wiedzę, a przede wszystkim pasję, żeby przenieść całą esencję poprzednich edycji Contour w dzisiejsze czasy, proponując… coś jeszcze lepszego.

Przygotujcie się na nową odsłonę legendy. Przed Wami przemyślane od podstaw, gruntownie przeprojektowane i przebudowane modele, dostosowane do realiów 2017 roku.

Przed Wami najnowsza seria Conotur.

Cztery modele. Pierwotna obsesja ukazania całej prawdy drzemiącej w muzyce. A także dziecięca radość wzbudzania podziwu u Waszych przyjaciół.

W najnowszych Contourach zawarliśmy całą naszą wiedzę o technice głośnikowej – a jako że jesteśmy Duńczykami, wiemy na ten temat całkiem sporo. Proponujemy Wam cztery eleganckie i fantastycznie brzmiące modele, w tym jeden na tyle uniwersalny, że zagra praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Wszystkie wykorzystują krystalicznie brzmiącą jedwabną kopułkę wysokotonową Esotar2. Głośnik ten stał się legendą praktycznie od samego początku i jest on uważany za jeden z najlepszych tweeterów na świecie. Jako że przez te wszystkie lata stał się on naturalnym składnikiem serii Contourów i obiektem westchnień milionów słuchaczy, nie mogliśmy sobie odmówić zastosowania go ponownie.

Zaprojektowane od podstaw
Jeśli natomiast chodzi o głośniki nisko-średniotonowe, widzicie je po raz pierwszy. Te nowe przetworniki napędzane lekkimi cewkami aluminiowymi i wentylowanymi, podwójnymi magnesami ferrytowymi, są dziełem zespołu specjalistów pod wodzą Danny’ego Pasfalla Christensena i Andreasa Eberhardta Sørensena, nad którymi pieczę sprawował nasz maestro akustyki – Daniel Emonts. Musicie wiedzieć, że ci ludzie usłyszą różnicę pomiędzy membranami przymocowanymi do cewek różnym klejem – i jak tu ich nie uwielbiać?

Przetworniki są wykonane z MSP – materiału, który produkujemy samodzielnie i stosujemy w naszych konstrukcjach już od 1985 roku. MSP daje idealne połączenie sztywności membrany oraz wysokiego tłumienia jej rezonansów własnych. Cechy te są słyszalne w postaci doskonałej dynamiki, finezji i kontroli nad dźwiękiem – właśnie z tego od zawsze znane są Contoury. W nowych modelach poszliśmy jednak jeszcze dalej, stosując membrany o zmiennej grubości i uzyskując dzięki temu jeszcze większą poprawę parametrów mierzalnych i słyszalnych.

W Contourach 60 wykorzystaliśmy po raz pierwszy nowy 15-cm głośnik średniotonowy. Tak jak i pozostałe, ma on cewkę z aluminium. Magnes jest tu neodymowy, a cały układ został zaprojektowany przy pomocy komputerowej symulacji metodą elementów skończonych. W modelu tym chcieliśmy osiągnąć referencyjne brzmienie średnich tonów z dużej konstrukcji podłogowej, bez konieczności przerabiania istniejącego już głośnika.

Panel przedni z aluminium
W Dynaudio zwykliśmy mawiać, że „zawsze coś da się poprawić”. Jako że nasi projektanci lubią pokazać co potrafią (szkoda że nie możecie zobaczyć wszystkich szkiców!), stworzyli oni aluminiową odgrodę, gładko wpasowaną w drewnianą skrzynkę. Jej opływowe krawędzie zostały powtórzone w kształcie samych koszy głośników – oprócz znakomitych cech wizualnych pomaga to także brzmieniu wysokich tonów i dodatkowo usztywnia całą konstrukcję. Solidny fundament oznacza także poprawę niskich tonów przy dużej głośności. Chociaż akurat z tego ostatniego Wasi sąsiedzi mogą nie być aż tak zadowoleni…

Mimo że kształt obudowy uległ drastycznym zmiano (kanty do kosza – zaokrąglenia w modzie!), sama konfiguracja przetworników nawiązuje do pierwszych serii Conotur, a jeśli spojrzymy od góry, metalowa odgroda przypomni przedostatnie modele. Jej kształt jest jednak zupełnie inny – łącząc w sonie wyrafinowane wzornictwo z twardymi prawami fizyki. To wielowarstwowa, sztywna powierzchnia, która zapewnia głośnikom stabilną pozycję i kieruje cały dźwięk tam, gdzie trzeba: do przodu.

Przeprojektowaliśmy również filtry zwrotnic i okablowanie wewnętrzne. Wprawdzie tego nie widać, ale efekty będą słyszalne już od pierwszych taktów, w postaci krystalicznie czystego dźwięku, także pod dużym kątem w stosunku do osi głównej głośników. Jesteśmy zachwyceni – sądzimy, że Wam też się spodoba.

Oczywiście nasi technicy nie mogli odmówić sobie zastosowania materiałów najlepszej jakości oraz nowoczesnych wersji kolorystycznych. Nowe Conoury to również eleganckie meble: perfekcyjnie zbudowane, wykończone i opakowane.

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions