Your order

Close basket

Subtotals

Confidence 50

Mocne uderzenie, finezja… i czysta rozrywka

Z dużą mocą wiąże się duża odpowiedzialność Dlatego też te duże kolumny podłogowe są równie dobre do trzęsienia pokojem, jak do odwzorowania najdrobniejszych szczegółów

Wybierz kolor

Z dużą mocą wiąże się duża odpowiedzialność Dlatego też te duże kolumny podłogowe są równie dobre do trzęsienia pokojem, jak do odwzorowania najdrobniejszych szczegółów

Całkowicie nowe kolumny głośnikowe Confidence 50 stają ramię w ramię, lub raczej odgroda w odgrodę, z zestawami Confidence C4 - poprzednim flagowym modelem tej serii.

Podobnie jak w poprzednim, legendarnym modelu, jest to konstrukcja trójdrożna z podwójnymi wooferami i podwójnymi głośnikami średniotonowymi. Jest to oszałamiająca konstrukcja. Oszałamiająco wykończona. A reprodukcja dźwięku... oszałamia. Zastosowana w tym modelu technologia DDC (Dynaudio Directivity Control) pomaga ukształtować „wiązkę” dźwięku tak, aby uniknąć niepotrzebnych odbić od podłogi i sufitu. Nie zabrakło tu również tweetera Esotar i wooferów MSP.

Jednak wszystkie te elementy i każdy z nich oddzielnie w tym zestawie stanowią zupełnie nową jakość.

Jak nietrudno zauważyć, poprzednie modele podłogowe serii Confidence wyposażone były w dwa głośniki wysokotonowe, podczas gdy w nowym modelu Confidence 50 mamy tylko jeden. Stało się tak dlatego, że nasi inżynierowie podczas prac badawczych w Dynaudio Labs odkryli nowe metody optymalizacji zwrotnic, falowodów i odgród, co pozwoliło stworzyć znacznie prostszą i lepiej brzmiącą wersję platformy DDC. (zaglądnij za kurtynę i sprawdź, dlaczego zdecydowaliśmy się na jeden tweeter zamiast dwóch w naszej sześcioczęściowej serii podcastów na temat Confidence).

Wszystko w tym modelu skupia się wokół nowego reflektora DDC - oszałamiająco precyzyjnie obrobionego falowodu otaczającego zupełnie nowy tweeter Esotar3 (zgodzisz się chyba z nami, że to przepyszna i idealnie tutaj pasująca kombinacja). Reflektor DDC poddano zabiegom symulacji i optymalizacji rozmieszczenia, tak aby uzyskać efekt skupienia w płaszczyźnie pionowej dźwięku z głośnika wysokotonowego, głośników średniotonowych i niskotonowych dokładnie w punkcie odsłuchu. Dzięki temu udało się radykalnie zmniejszyć odbicia od podłogi i sufitu, co oznacza, że usłyszysz dokładnie to, jak grają głośniki, a nie pomieszczenie.

Nowy, wyposażony w miękką, 28-mm kopułkę tweeter Esotar3 bazuje na ponad 40 latach doświadczenia firmy Dynaudio oraz na nowej wiedzy zdobytej podczas projektowania nagradzanego głośnika wysokotonowego Esotar Forty. Wszystko to przekuliśmy w najlepszy tweeter, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Potężny układ magnesów neodymowych, innowacyjne regulowanie przepływu powietrza, nowy, zapobiegający powstawaniu szkodliwych rezonansów stożek wewnętrzny Hexis... wszystko to współpracuje ze sobą, aby zwiększyć szczegółowość, przejrzystość i czułość zestawów.

Nowe woofery NeoTec MSP o średnicy 18 cm również mają magnesy neodymowe pod maską, a w karkasach cewek drgających zastosowaliśmy włókno szklane, aby uzyskać optymalną sztywność. Same cewki nawinięte są drutem miedzianym (który daje dodatkową masę drgającą, pozwalającą uzyskać bardziej zwarty, potężny i kontrolowany bas w tej konkretnej konstrukcji przetwornika). Cały napęd tego głośnika zaprojektowano tak, aby ujarzmić przepływ powietrza przy pomocy nowego układu wentylacyjnego wykonanego metodą obróbki skrawaniem bezpośrednio w magnesie.

Użyte w modelu Confidence 50 zupełnie nowe głośniki średniotonowe MSP znacznie różnią się od poprzednich konstrukcji Dynaudio.

Zastosowano w nich zawieszenie górne– o nazwie Horizon – którego forma stanowi przedłużenie stożkowatego kształtu membrany aż do krawędzi głośnika. W ten sposób udało się zmniejszyć pierwszą częstotliwość rezonansową zawieszenia i skutecznie powiększyć całkowitą powierzchnię drgającą, poprawiając jednocześnie osiągi głośnika. Dodatkowo, zawieszenie osadzone jest w płaszczyźnie odgrody, aby zmniejszyć zjawisko dyfrakcji powodowanej przez membranę i sąsiedni głośnik wysokotonowy.

Za kulisami, kosz głośnika otrzymał nowy, lekki, organiczny kształt, opracowany przy użyciu zaawansowanych symulacji z optymalizacją topologii. Rozwiązanie takie poprawia przepływ powietrza przy zachowaniu stabilności i sztywności, a jednocześnie zmniejsza masę bez pogarszania parametrów głośnika.

Wszystko trzyma się na swoim miejscu w wyjątkowo sztywnej, silnie wytłumionej i akustycznie obojętnej odgrodzie kompozytowej Compex. Odzwierciedla ona konstrukcję z poprzedniej serii Confidence, jednak unowocześnia ją o nową estetykę i zasady akustyczne. A to dlatego, że stanowi integralną część układu reflektora DDC, jednocześnie zapewniając doskonałe sprzęganie i izolowanie głośników.

Poniżej znajduje się port basowy. Trudno go zobaczyć, ma wylot od spodu obudowy. Ponieważ jest skierowany w dół, mogliśmy zaprojektować go tak, aby działał dokładnie zgodnie z planem; a przy tym nie musieliśmy się martwić, że zrobimy dużą dziurę w pięknie wykończonej obudowie.

W istocie, trzeba posłuchać, żeby uwierzyć.

Loading...
Loading...

Oto Confidence

  • Zaprojektowane i zbudowane w Danii.

    Seria Confidence przeszła intensywne i wyczerpujące testy w ośrodku pomiarowym Jupiter należącym do Dynaudio Labs. Setki godzin analiz i odsłuchów zaowocowały najlepszym zestawem głośnikowym, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy.

  • Zupełnie nowy głośnik wysokotonowy Esotar3

    Legenda trwa. Całkowicie nowy tweeter Esotar3 został zoptymalizowany tak, aby uzyskać jeszcze większą szczegółowość i finezję dźwięku oraz jeszcze lepsze osiągi. Wyposażono go w pomysłowy, tłumiący rezonanse stożek wewnętrzny Hexis oraz innowacyjne materiały, udoskonalenia w zakresie przepływu powietrza i nie tylko.

  • Technologia DDC nowej generacji

    Dynaudio Directivity Control, nasza platforma technologiczna kształtowania dźwięku została odnowiona od samych podstaw, przeprojektowana, udoskonalona i wzbogacona o reflektor DDC - unikalny, obrabiany falowód, który kieruje muzykę dokładnie tam, gdzie powinna trafiać: do twoich uszu.

Recenzje

Kupując nowe zestawy głośnikowe zyskujesz zupełnie nową kolekcję muzyki. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem Confidence, odczułem prawie fizyczną potrzebę przesłuchania całej mojej kolekcji muzycznej od nowa. Wszystkiego.

Otto Jørgensen, kierownik produktu

Specyfikacja techniczna

Confidence 50

Dane techniczne Confidence part 2
Czułość: 87 dB (2,83 V / 1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 400 W
Impedancja: 4 Ω (minimum 2,7 Ω przy 79 Hz)
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 35 Hz – 22 kHz
Konstrukcja obudowy: Typu bass-reflex, z wylotem skierowanym w dół
Zwrotnica: 3-drożna
Częstotliwości podziału zwrotnicy: 200, 2860 Hz
Topologia zwrotnicy: 2./3. rzędu z DDC
Głośniki niskotonowe: 2 x 18 cm MSP
Głośniki średniotonowe: 2 x 15 cm MSP
Głośnik wysokotonowy: 28 mm Esotar3
Dane techniczne Confidence part 1
Masa: 49,6 kg / 109,3 funta
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 218 x 1512 x 399 mm
  8 37/64 x 59 17/32 x 15 45/64 cala
Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 364 x 1557 x 424 mm
  14 21/64 x 61 19/64 x 16 11/16 cala

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions