Your order

Close basket

Subtotals

Confidence C4 Platinum

Pewność podczas relaksu z muzyką

Confidence C4 Platinum in Mocca High Gloss

Wybierz kolor

Inne kolory wykończeń dostępne na specjalne zamówienie. Kontakt

C4 Platinum

Pewność podczas relaksu z muzyką

Nowe materiały i rozwiązania, a także zastosowanie teorii akustyki w praktyce powoduje, że „świetne” oznacza teraz jeszcze lepsze.

Mają 173 cm wysokości. Są wyposażone w dwie precyzyjnie tłumione 28-mm kopułki Esotar2. A także w dwa osobne głośniki średniotonowe o średnicy 15 cm i dwa 20-cm woofery – te ostatnie z membranami wykonanymi z naszego firmowego polimeru magnezowo-krzemianowego. Nie wspominając już o ekstremalnie lekkich aluminiowych cewkach, nawiniętych na niemagnetycznych karkasach kaptonowych. Ani o wysokiej jakości okablowaniu wewnętrznym i rozbudowanych filtrach pierwszego rzędu.

C4 potrafią uwieść dźwiękiem – poczynając od niesamowicie głębokiego i sprężystego basu aż po niewyobrażalnie krystalicznie czystą i gładką górę.

Czym jest Dynaudio Directivity Control?
Podobnie jak eksperci motoryzacyjni, którzy wdrażają najlepsze rozwiązania z wyścigów i rajdów w zwykłych samochodach, także my wykorzystujemy długie lata naszych doświadczeń w produkcji profesjonalnych monitorów odsłuchowych na potrzeby najlepszych studiów nagraniowych, aplikując pomysły tam zastosowane w modelach przeznaczonych do słuchania w domu.

Główny problem to kompensacja działania podłogi i sufitu, które odbijają falę dźwiękową pochodzącą z głośników, wprowadzając zniekształcenia i opóźnienia czasowe. Efekty takie koloryzują dźwięk, który słyszymy. Kolorowe ozdoby mogą się sprawdzić jako dekoracja, ale w dźwięku są one po prostu niedopuszczalne – i sprzeczne z definicją wysokiej wierności reprodukcji.

W Confidence Platinum C4 i C2 zastosowaliśmy technikę Dynaudio Directivity Control (DDC), która minimalizuje niechciane zniekształcenia. W pełni symetryczna pionowa konfiguracja głośników, połączona z rozbudowaną topologią filtrów, obniżają energię rozpraszaną w kierunku podłogi i sufitu aż o 75 %. Oznacza to, że większość dźwięku trafia dokładnie w miejsce, gdzie znajduje się słuchacz, a jakość dźwięku z głośników nie jest aż tak uzależniona od pomieszczenia, w którym je ustawimy.

Nie chodzi tu jednak tylko o umiejscowienie samych przetworników, gdyż DDC czuwa nad każdym elementem toru sygnałowego. Każdy tweeter ma pasmo częstotliwości i odpowiedź fazową idealnie dopasowane do sparowanego z nim mid-woofera. Każdy komponent zwrotnicy dobrano precyzyjnie do tego tandemu głośników. W przypadku modeli wolnostojących Confidence Platinum upewniamy się dodatkowo, że wszystkie układy przetworników i elementy zwrotnicy są do siebie idealnie dostrojone i wzajemnie się uzupełniają.

Wszystkie modele Confidence Platinum dostępne są w identycznych wersjach co Evidence Platinum:

  • Mocca - naturalny fornir z klonu „ptasie oczko” barwionego na ciemnobrązowo, wykończony bezbarwnym lakierem fortepianowym
  • Bordeaux – naturalny fornir z klonu „ptasie oczko” barwionego na ciemnoczerwono, wykończony bezbarwnym lakierem fortepianowym
  • Rosewood – naturalny fornir palisandrowy barwiony na jaskrawoczerwono, wykończony bezbarwnym lakierem fortepianowym
  • Piano Black – lakier fortepianowy w tonacji głębokiej czerni

Specyfikacja techniczna

Dane techniczne Confidence Platinum part 2
Efektywność: 88 dB (2,83V / 1m)
Moc ciągła: 400 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia: 27 Hz – 25 kHz
Obudowa: Bass Reflex, wylot z tyłu
Zwrotnica: 3 (4) -drożna
Podział pasma: 730 H, 2.2, (8) kHz
Filtry: 1 rząd
Dane techniczne Confidence Platinum part 1
Woofery: 2 x 20 cm MSP
Średniotonowe: 2 x 15 cm MSP
Tweeter: 2 x 28 mm Esotar²
Waga: 55 kg
Wymiary (SxWxG): 250 x 1732 x 445 mm
Wymiary z maskownicą i podestem (SxWxG): 420 x 1732 x 475 mm

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions