Your order

Close basket

Subtotals

Confidence C2 Platinum

Przełomowe rozwiązania akustyczne połączone z wieloletnią tradycją Dynaudio

Confidence C2 zapewniają perfekcyjną równowagę, swobodną kontrolę i urzekające piękno dźwięku

Confidence C2 Platinum in Bordeaux High Gloss

Wybierz kolor

Inne kolory wykończeń dostępne na specjalne zamówienie. Kontakt

C2 Platinum

Przełomowe rozwiązania akustyczne połączone z wieloletnią tradycją Dynaudio

Confidence C2 zapewniają perfekcyjną równowagę, swobodną kontrolę i urzekające piękno dźwięku

Smukłe, wolnostojące C2 Platinum skutecznie zwalczają odbicia dzięki zastosowaniu naszego autorskiego rozwiązania – DDC. Zestaw głośników składa się z dwóch 17-cm mid-wooferów skonfigurowanych z dwiema 28-mm kopułkami Esotar2. System ten jest w stanie oddać wrażenie pełnego i naturalnego brzmienia muzyki. Wrażenie bycia „tam” – czyli w miejscu muzycznego spektaklu.

Podobnie jak w przypadku C4 Platinum, w podstawie C2 ukryte są regulowane kolce ułatwiające idealną stabilizację konstrukcji na podłodze, a terminale przyłączeniowe ukryte z tyłu obudowy umożliwiają pewne połączenie i dyskretne schowanie kabli tym z Was, którzy wolą nie mieć ich na widoku.

Czym jest Dynaudio Directivity Control?
Podobnie jak eksperci motoryzacyjni, którzy wdrażają najlepsze rozwiązania z wyścigów i rajdów w zwykłych samochodach, także my wykorzystujemy długie lata naszych doświadczeń w produkcji profesjonalnych monitorów odsłuchowych na potrzeby najlepszych studiów nagraniowych, aplikując pomysły tam zastosowane w modelach przeznaczonych do słuchania w domu.

Główny problem to kompensacja działania podłogi i sufitu, które odbijają falę dźwiękową pochodzącą z głośników, wprowadzając zniekształcenia i opóźnienia czasowe. Efekty takie koloryzują dźwięk, który słyszymy. Kolorowe ozdoby mogą się sprawdzić jako dekoracja, ale w dźwięku są one po prostu niedopuszczalne – i sprzeczne z definicją wysokiej wierności reprodukcji.

W Confidence Platinum C4 i C2 zastosowaliśmy technikę Dynaudio Directivity Control (DDC), która minimalizuje niechciane zniekształcenia. W pełni symetryczna pionowa konfiguracja głośników, połączona z rozbudowaną topologią filtrów, obniżają energię rozpraszaną w kierunku podłogi i sufitu aż o 75 %. Oznacza to, że większość dźwięku trafia dokładnie w miejsce, gdzie znajduje się słuchacz, a jakość dźwięku z głośników nie jest aż tak uzależniona od pomieszczenia, w którym je ustawimy.

Nie chodzi tu jednak tylko o umiejscowienie samych przetworników, gdyż DDC czuwa nad każdym elementem toru sygnałowego. Każdy tweeter ma pasmo częstotliwości i odpowiedź fazową idealnie dopasowane do sparowanego z nim mid-woofera. Każdy komponent zwrotnicy dobrano precyzyjnie do tego tandemu głośników. W przypadku modeli wolnostojących Confidence Platinum upewniamy się dodatkowo, że wszystkie układy przetworników i elementy zwrotnicy są do siebie idealnie dostrojone i wzajemnie się uzupełniają.

Wszystkie modele Confidence Platinum dostępne są w identycznych wersjach co Evidence Platinum:

  • Mocca - naturalny fornir z klonu „ptasie oczko” barwionego na ciemnobrązowo, wykończony bezbarwnym lakierem fortepianowym
  • Bordeaux – naturalny fornir z klonu „ptasie oczko” barwionego na ciemnoczerwono, wykończony bezbarwnym lakierem fortepianowym
  • Rosewood – naturalny fornir palisandrowy barwiony na jaskrawoczerwono, wykończony bezbarwnym lakierem fortepianowym
  • Piano Black – lakier fortepianowy w tonacji głębokiej czerni

Specyfikacja techniczna

Dane techniczne Confidence Platinum part 2
Efektywność: 87 dB (2,83V / 1m)
Moc ciągła: 300 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia: 28 Hz – 25 kHz
Obudowa: Bass Reflex, wylot z tyłu
Zwrotnica: 2 (3) -drożna
Podział pasma: 2.2, (8) kHz
Filtry: 1 rząd
Dane techniczne Confidence Platinum part 1
Nisko-średniotonowe: 2 x 17 cm MSP
Tweeter: 2 x 28 mm Esotar²
Waga: 40 kg
Wymiary (SxWxG): 238 x 1532 x 445 mm
Wymiary z maskownicą i podestem (SxWxG): 420 x 1532 x 475 mm

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions