Your order

Close basket

Subtotals

Confidence Platinum

Nowatorskie wzornictwo. Przełomowe koncepcje akustyczne. Materiały najwyższej klasy. Wyrafinowana konstrukcja. Brzmienie? Trudne do opisania…

Seria Confidence już od chwili premiery w latach 90. powoduje szybsze bicie serc zaskoczonych słuchaczy. Modele Confidence Platinum kontynuują tę chlubną tradycję, dokładając do niej jeszcze lepszą jakość materiałów, unowocześnione komponenty i wręcz maniakalną dbałość o detale wykończenia.

Zapraszamy na wyższy poziom techniki głośnikowej. Gdy z niekłamaną dumą i… pewnością zaprezentowaliśmy światu w latach 90. serię Confidence, wyznaczyła ona nowy standard dla high-endowych konstrukcji. Najnowsza edycja Platinum właśnie wyznacza kolejny.

Dzięki innowacyjnemu, autorskiemu rozwiązaniu pod nazwą DDC, legendarnym tweeterom Esotar2 (w najnowszej edycji z membranami precyzyjnie powlekanymi substancją tłumiącą), zaawansowanej topologii filtrów, panelami przednimi obrabianymi w technologii CNC, własnemu patentowi na membrany nisko-średniotonowe MSP, a także innym nowatorskim cechom, Confidence Platinum są w stanie dostarczyć niedoścignionej jakości, dokładności, finezji i… po prostu doskonałej rozrywki przy muzyce.

Na początek kilka słów o wykończeniu. Każdy egzemplarz jest wykonywany ręcznie w naszej fabryce w Skanderborgu, z wykorzystaniem najlepszych dostępnych materiałów meblarskich. Nad procesem produkcyjnym czuwają najlepsi stolarze w branży, aplikując na każdą obudowę do 13 warstw lakieru. Od początku do końca każda z par pozostaje nierozerwalna, dzięki czemu obydwa kanały są idealnie zestawione ze sobą. Aluminiowy panel montażowy tweetera jest dokładnie piaskowany w celu dopasowania go do satynowej odgrody przedniej. Co więcej, na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie wyprodukować każdy model Confidence Platinum w dowolnej wersji wykończenia.

Zgadza się – to bardzo pracochłonne, trudne i wymagające sporo zaangażowania. Właśnie dlatego uwielbiamy naszą pracę.

DDC, czyli Dynaudio Directivity Control
Podobnie jak eksperci motoryzacyjni, którzy wdrażają najlepsze rozwiązania z wyścigów i rajdów w zwykłych samochodach, także my wykorzystujemy długie lata naszych doświadczeń w produkcji profesjonalnych monitorów odsłuchowych na potrzeby najlepszych studiów nagraniowych, aplikując pomysły tam zastosowane w modelach przeznaczonych do słuchania w domu.

Główny problem to kompensacja działania podłogi i sufitu, które odbijają falę dźwiękową pochodzącą z głośników, wprowadzając zniekształcenia i opóźnienia czasowe. Efekty takie koloryzują dźwięk, który słyszymy. Kolorowe ozdoby mogą się sprawdzić jako dekoracja, ale w dźwięku są one po prostu niedopuszczalne – i sprzeczne z definicją wysokiej wierności reprodukcji.

W Confidence Platinum C4 i C2 zastosowaliśmy technikę Dynaudio Directivity Control (DDC), która minimalizuje niechciane zniekształcenia. W pełni symetryczna pionowa konfiguracja głośników, połączona z rozbudowaną topologią filtrów, obniżają energię rozpraszaną w kierunku podłogi i sufitu aż o 75 %. Oznacza to, że większość dźwięku trafia dokładnie w miejsce, gdzie znajduje się słuchacz, a jakość dźwięku z głośników nie jest aż tak uzależniona od pomieszczenia, w którym je ustawimy.

Nie chodzi tu jednak tylko o umiejscowienie samych przetworników, gdyż DDC czuwa nad każdym elementem toru sygnałowego. Każdy tweeter ma pasmo częstotliwości i odpowiedź fazową idealnie dopasowane do sparowanego z nim mid-woofera. Każdy komponent zwrotnicy dobrano precyzyjnie do tego tandemu głośników. W przypadku modeli wolnostojących Confidence Platinum upewniamy się dodatkowo, że wszystkie układy przetworników i elementy zwrotnicy są do siebie idealnie dostrojone i wzajemnie się uzupełniają.

Oznacza to też, że nie musicie martwić się aż tak o akustykę Waszego salonu. Wyklejanie ścian i sufitu wytłoczkami do jajek pozostawcie podrzędnym salom prób.

Pliki i linki

Dowiedz się więcej

Hide map

Znajdź dilera

Ask for our Dynaudio specialist

View All
Pokaż na mapach Google Close directions