Your order

Close basket

Subtotals

marca 29, 2017

Zapytaj eksperta: filtry aktywne

Zapytaj eksperta: filtry aktywne

Z początkiem marca 2017 udostępniliśmy nową aktualizację oprogramowania serii Focus XD, w której zmieniono konfigurację filtrów cyfrowych. Nasi inżynierowie mocno pobawili się także procesorem DSP, ale to opowieść na inną okazję. No dobrze, ale co to właściwie jest ta cyfrowa zwrotnica i czym różni się od standardowej, pasywnej?

Do naszego działu zapytaj eksperta zaprosiliśmy Rolanda Hoffmanna, starszego managera Akademii Dynaudio – odpowie on na wszystkie trudne pytania.

W tym odcinku:

Zobacz powyższe video lub przejdź do wybranych pytań, klikając w jeden z linków poniżej.

Pierwsze pytanie od Jana, który chce dowiedzieć się, czym tak naprawdę cechuje się zwrotnica aktywna.

Kontynuując temat, Alexandros, Chris i Jesper pytają czy zamierzamy w przyszłości zastosować aktywne zwrotnice we wszystkich modelach; a także jakie są zalety tych ostatnich w porównaniu do standardowych, pasywnych.

Paul pyta, czy rozważaliśmy korektor pasma polegający na podbiciu wysokich tonów.

Jak stroimy zwrotnice: żeby osiągnąć płaski przebieg częstotliwościowy, czy przyjemniejsze brzmienie? Zobaczcie odpowiedź na pytanie Craiga.

Następne pytanie zada Fingerhut: Czy można zepsuć dobre brzmienie głośników w danym pomieszczeniu za pomocą aktywnych filtrów i procesora DSP?

Bill zapytuje, co bardziej wpływa na efekt końcowy: cyfrowe zwrotnice, czy brak elementów pasywnych pomiędzy wzmacniaczem mocy a cewkami napędowymi głośników?

Czy aktywne układy cyfrowe są lekarstwem na gorszą jakość głośników? Joshua – oto nasza odpowiedź.

I ostatnie pytanie w tym odcinku, które zadał Maxwell: Czy Dynaudio będzie dalej produkować klasyczne głośniki pasywne, a może z czasem wszystkie modele zostaną zastąpione aktywnymi?

Zapisz się na nasz kanał YouTube: Spytaj Eksperta

Thank you!

Chcemy także podziękować tym z Was, którzy zadali pytania pod naszymi postami na Facebooku. Nie mieliśmy jeszcze czasu, żeby odpowiedzieć na wszystkie z nich – zrobimy to w miarę możliwości.

Zapisz się na nasz kanał YouTube: Spytaj Eksperta

Jeśli macie jeszcze jakieś inne pytania, podzielcie się z nami oraz resztą społeczności Dynaudio na naszym profilu Facebookowym, w dziale komentarzy profilu YouTube.

Pozdrawiamy!
Roland i Christopher