Your order

Close basket

Subtotals

Focus 20 XD in the living room

Nowe oprogramowanie dla Focus XD

marca 14, 2017

Oprogramowanie głośników aktywnych można zaktualizować za każdym razem, gdy nasi inżynierowie doznają olśnienia i opracowują nową wersję – a trzeba przyznać, że tych chwil jest całkiem sporo. Jedna z nich nastąpiła niedawno – przy okazji odświeżenia serii Focus XD.

Co się zmieniło?

Nowe oprogramowanie dla Focusów XD to nie tylko przeprojektowana topologia filtrów i znaczące uproszczenie ścieżki sygnałowej w procesorze, przekładające się na poprawienie klarowności brzmienia i „wyciśnięcie” z głośników jeszcze większej skali dźwięku bez oznak zniekształceń i kompresji. Dzięki odciążeniu procesora udało się także przeznaczyć uzyskaną moc obliczeniową na opracowanie dokładniejszego algorytmu dopasowania basu w układzie kompensacji pozycji głośników w pomieszczeniu. Nasi inżynierowie zastosowali tu znane ze studyjnej serii monitorów LYD rozwiązanie, umożliwiające dopasowanie charakteru reszty pasma do akustyki pomieszczenia za pomocą przełącznika na tylnym panelu.

W najnowszej wersji oprogramowania dodaliśmy także możliwość wyłączenia automatycznej detekcji sygnału. W wersji fabrycznej Focusy XD przechodzą w tryb czuwania (wyłączają się), gdy na wejście nie jest podawany sygnał. W nowej wersji oprogramowania głośniki pozostają włączone cały czas. Włączenie / wyłączenie funkcji Autosense odbywa się za pomocą przytrzymania przycisku „Direct In” na pilocie przez 5 sekund: dioda LED zaświeci się raz przy włączeniu lub dwa razy przy wyłączeniu autodetekcji. Należy pamiętać, że w tym ostatnim przypadku użytkownik musi wyłączyć głośniki manualnie.

W celu pobrania aktualizacji proszę kliknąć tutaj.

Na filmie poniżej starszy manager Akademii Dynaudio, Roland Hoffman, omawia zalety nowego oprogramowania:

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Żeby dowiedzieć się więcej na temat cyfrowych układów DSP w serii Focus XD, kliknij tutaj.

Informacje o aktualizacjach oprogramowania można znaleźć tutaj.