Your order

Close basket

Subtotals

Focus 20 XD in the living room

How to upgrade your system without upgrading your system

marca 01, 2017

Do upgrade’u cyfrowych głośników Dynaudio nie potrzeba wymieniać głośników, kabli, ani źródła dźwięku. Wystarczy połączenie z internetem.

Do upgrade’u cyfrowych głośników Dynaudio nie potrzeba wymieniać głośników, kabli, ani źródła dźwięku. Wystarczy połączenie z internetem.

Jeśli kiedykolwiek byliście właścicielami tradycyjnego systemu hi-fi z pasywnymi głośnikami (a kto z nas nie był…?), wiecie jak to wygląda, gdy przychodzi czas na zmiany.

Jeśli padło na źródło, musieliśmy być pewni, że będzie pasować do pozostałych komponentów, z głośnikami włącznie. Jeśli na kable głośnikowe lub interkonekty, trzeba było zadbać o odpowiednie długości i rodzaje, odwiedzić sklepy w poszukiwaniu tego najlepszego brzmieniowo – a później zastanawiać się, czy naprawdę nie wprowadziły one żadnych różnic, czy po prostu ich nie słyszymy…

Jeśli zmienialiście głośniki, różnica w brzmieniu mogła być powalająca – nawet gdy ich wygląd pozostawiał wiele do życzenia. Albo zupełnie odwrotnie… No i oczywiście musieliśmy być pewni, że pasują do wzmacniacza. Najlepiej słuchając ich w doskonale znanych warunkach – czyli w domu. Najlepiej dobrze wygrzanych, co zajmowało co najmniej kilka dni. A teraz pytanie na dziś: czy czujecie się na siłach i macie dalej czas na tego typu zabawy?

A gdyby tak można było dokonać upgrade’u swojego systemu audio bez zmiany któregokolwiek z jego składników?

Teraz nareszcie można.

Focus XD in the living room

Focus XD – aktualizacja oprogramowania do edycji 2017

Odkąd wprowadziliśmy pierwszą serię aktywnych, high-endowych Focusów XD, nasi inżynierowie pracują w pocie czoła nad coraz lepszą optymalizacją ich parametrów. W tym przypadku nie oznacza to wprowadzania zmian w samych głośnikach, obudowach, czy innych elementach konstrukcji, czego kosztami musielibyśmy obciążyć klienta. Nie – zmiany te dotyczą samego oprogramowania.

Wszystkie modele z serii Focus XD charakteryzują się w pełni cyfrową ścieżką sygnału. Jeśli więc korzystacie z cyfrowego źródła dźwięku, oznacza to, że ten sam sygnał biegnie od wyjścia Waszego urządzenia do samych głośników zamontowanych w obudowach. Taka koncepcja dała nam potężne pole do popisu w dziedzinie filtrów cyfrowych, dopasowania do akustyki pomieszczenia i w innych aspektach brzmieniowych – wszystkiego dokonujemy za pomocą oprogramowania!

 


Modele przewidziane na rok 2017 dysponują najnowszą wersją oprogramowania (można o nich przeczytać tutaj). Jeśli jednak dysponujesz którymś z poprzednich modeli Focus XD, nie musisz się ich pozbywać i wymieniać na nowe.

Od marca 2017 dostępna jest aktualizacja oprogramowania dla wszystkich serii Focus XD. Można ją pobrać online i zainstalować także w starszych modelach. Za darmo.

Oznacza to, że możesz dokonać znaczącego upgrade’u jakości dźwięku swoich Focusów XD (dokładniejszy korektor wpływu pomieszczenia i wydatne uproszenie toru sygnału) bez wymiany głośników na nowe i marnowania długich godzin na ich wygrzewanie. Wystarczy tylko zainstalować nową wersję oprogramowania i posłuchać jak zmiany sprawdzają się w praktyce. Wszystko czego potrzebujesz, to Twoje źródło muzyki.

Co dzieje się w środku?

Gwoździem programu są najnowsze procesory, umożliwiające przetwarzanie sygnału w rozdzielczości 24 bit / 192 kHz.

Wszystkie modele dysponują identycznymi złączami i opcjami regulacji, tak więc można je dopasować praktycznie do każdego miejsca. Użytkownik ma do dyspozycji koaksjalne wejścia i wyjścia, analogowe wejścia z regulacją czułości, a także siedmiopunktowy korektor brzmienia głośników w zależności od ich pozycji w pomieszczeniu.

Przy zastosowaniu nadajnika Dynaudio Connect zyskujemy wejścia: koaksjalne, optyczne, analogowe stereofoniczne RCA i 3.5-mm minijack, a także mini-USB (do 24 bit / 96 kHz). Connect daje też możliwość odbioru sygnału Bluetooth w wersji aptX oraz skonfigurowania w domowej sieci wi-fi, z możliwością korzystania z serwisu Spotify Connect i zawartości urządzeń typu DLNA.

Spodobało się? Dowiedz się więcej...

Nowa generacja Focusów XD jest już dostępna. Skontaktuj się z najbliższym dealerem

Więcej o najnowszej edycji Focusów XD na rok 2017 dowiecie się tutaj

Więcej na temat cyfrowych filtrów DSP w Focusach XD tutaj