Your order

Close basket

Subtotals

Jak czyścić obudowę

Christopher Kjærulff

Jak czyścić obudowę

Konserwacja głośników może przyjąć postać szybkiego przetarcia kurzu lub dokładnego czyszczenia. W obu przypadkach najlepiej mieć pod ręką dwie miękkie szmatki z mikrofibry oraz spray ze sprężonym powietrzem. Nie można też zapomnieć o ściągnięciu z palców biżuterii, która mogłaby porysować powierzchnię.

Sześć podstawowych wskazówek

Poniżej skrót podstawowych porad – można śmiało wyciąć i powiesić w ramce:

  • Zdjąć biżuterię
  • Zdmuchnąć kurz za pomocą sprężonego powietrza
  • Przygotować dwie szmatki z mikrofibry: jedną wilgotną, drugą suchą
  • Za pomocą szmatki wilgotnej wytrzeć obudowę, wykonując spokojne, długie pociągnięcia
  • Powtórzyć wycieranie szmatką suchą
  • Nie dotykać kopułki wysokotonowej!

Szczegółowy opis każdego kroku przedstawią: Allan Kristiansen i John Christensen z naszego działu produktowego.

Krok pierwszy polega na wstępnym ściągnięciu kurzu i brudu z powierzchni:

„Niestety, lakier może zostać porysowany łatwiej niż się wydaje. Np. przez szorstki pył, a nawet płatki kwiatów. Dlatego właśnie dzięki wstępnemu zdmuchnięciu zanieczyszczeń przed rozpoczęciem czyszczenia właściwego wyeliminujemy ryzyko powstania rys i drobnych uszkodzeń na powierzchni lakieru.” – wyjaśnia John.

Następnym krokiem będzie przygotowanie dwóch ściereczek z mikrofibry: jedną nasączamy letnią wodą i dokładnie wykręcamy, a drugą zostawiamy suchą. Pamiętajmy też unikaniu wycierania mankietami i szwami ścierek.

Bierzemy do ręki dobrze wyciśniętą i odpowiednio poskładaną szmatkę – i wycieramy nią całą obudowę, wykonując łagodne, długie ruchy. Wszystko oprócz kopułki wysokotonowej – tej ostatniej nie wolno dotykać!

Następnie powtarzamy wycieranie całej powierzchni obudowy za pomocą suchej szmatki – znowu delikatnymi i długimi ruchami.

Narzędzia do polerowania zostawmy w warsztacie

Jeśli przyglądniemy się dokładniej obudowom, w pewnych miejscach możemy zauważyć drobne rysy. Co w takim przypadku zrobić? A więc, mimo że środki i urządzenia do polerowania lakieru wyglądają bardzo kusząco, zalecamy… głęboki oddech i rezygnację z takich praktyk.

 

 

„Lakier jest bardzo delikatny, a jeśli nie znamy składu chemicznego środka polerującego, trudno przewidzieć jaki będzie skutek. W większości przypadków powłoka może ulec uszkodzeniu.” – mówi Allan.

„Zalecamy konsultację z salonem sprzedaży Dynaudio lub z naszym działem obsługi klienta. Sfotografujcie uszkodzenie w odpowiednim świetle, dokładnie je opiszcie i dajcie znać, którą wersję wykończenia posiadacie (kolor, wysoki połysk czy satyna, itp.), a postaramy się pomóc. Pamiętajcie jednak, że wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia i jego głębokości.” – dodaje.