Your order

Close basket

Subtotals

Custom Install products installed in the apartment

kwietnia 18, 2017

Wszystko, co chcecie wiedzieć o głośnikach instalacyjnych, ale… boicie się zapytać

A więc chcecie zakupić głośniki do zabudowy i w związku z tym pojawiają się pytania? Wzięliśmy zatem pod lupę te, które najczęściej się powtarzają – od kwestii podstawowych do bardziej zaawansowanych. Mamy nadzieję, że choć trochę pomożemy!

Co to jest nagłośnienie instalacyjne?

Rozwiązania instalacyjne przeważnie polegają na montażu głośników w ścianach lub / i suficie – zamiast np. kompletowania systemu typu hi-fi z kolumnami głośnikowymi ustawionymi w widocznych miejscach. Bez kabli na widoku, bez osobnych skrzyń zajmujących dodatkowe miejsca, bez swoistego „audiofilskiego bałaganu”. Można powiedzieć, że głośniki instalacyjne mają być „niewidzialne” – ale za to doskonale słyszalne. Ich montażu dokonuje się zazwyczaj podczas budowy, remontu lub renowacji wnętrza. Głośniki takie można skonfigurować w system mono, stereo lub wielokanałowy.

Czy do rozwiązań instalacyjnych potrzeba dużego domu?

Niekoniecznie. Głośniki instalacyjne Dynaudio są zaprojektowane do pracy w pomieszczeniach o dowolnych wymiarach i kształcie – są one skrojone dokładnie pod Twoje potrzeby.

Czy głośniki takie instaluje się w jakiś szczególny sposób?

Jako że bardzo starannie zaprojektowaliśmy ramki służące do mocowania naszych głośników w ścianach lub suficie, zamontuje je bez problemu większość ekip remontowo-budowalanych – do tego celu nie są wymagane żadne nietypowe narzędzia, ani specjalistyczna wiedza. Gdy tylko ramki znajdą się na miejscu, montażu oraz konfiguracji samych głośników może dokonać wykwalifikowany instalator sprzętu audio.

O co chodzi z kierunkowaniem głośników?

Elastyczność głośników instalacyjnych jest ich największą zaletą, a możliwość optymalnego skierowania głośników na słuchacza gra tu szczególną rolę. Oznacza to, że w przypadku pokoju o nietypowym kształcie i gabarytach lub niezbyt idealnej pozycji do słuchania, dźwięk z głośników Dynaudio można skierować w dowolne miejsce, wcelowując je na słuchacza, dysponują one bowiem możliwością obrotu o 360 stopni.

Wszystkie modele dysponują także możliwością odchylenia tweetera, dzięki czemu wysokie tony można skierować jeszcze dokładniej w pewne specyficzne miejsca przestrzeni, uzyskując w ten sposób rozchodzenie się dźwięku idealnie dopasowane do warunków lokalowych i potrzeb słuchacza.

Half profile of S4-C65

Czy głośnik instalacyjny potrzebuje obudowy z tyłu

Obudowa zamykająca tylną część głośnika pozwala na odizolowanie drugiego pomieszczenia od dźwięku promieniowanego z tylnej części membrany. Zapewnia ona także lepszą wydajność i jakość dźwięku w pomieszczeniu, gdzie zamontowany jest głośnik. W niektórych przypadkach obudowy takie mogą być także potrzebne w celu spełnienia norm budowlanych.

W każdym z powyższych przypadków dodatkowe obudowy można zamontować wraz z ramkami, pozostawiając instalację głośników na później. Wyspecjalizowani instalatorzy i przedstawiciele Dynaudio udzielą w tej sprawie wyczerpujących informacji.

Co to jest dystrybucja sygnału audio?

To po prostu alternatywna nazwa systemów multiroom. Oznacza to, że głośniki mogą grać równocześnie w wielu pomieszczeniach. W zależności od konfiguracji można słuchać tego samego w całym domu, albo korzystać z różnych sygnałów audio w osobnych strefach.

Dlaczego Dynaudio?

Kupując głośniki instalacyjne Dynaudio, inwestujesz w nagłośnienie z najlepszymi tradycjami w branży hi-fi.

Seria instalacyjna Dynaudio jest wynikiem 40 lat naszych doświadczeń w dziedzinie akustyki. Wszystkie modele wykorzystują te same rozwiązania, technologie i wręcz fanatyczną dbałość o detale, co nasze konstrukcje hi-fi przeznaczone do użytku domowego, które od wielu lat są wychwalane przez zadowolonych użytkowników.

Oprócz kultywowania najlepszych tradycji w branży audio, nasze nowe głośniki instalacyjne – jak nigdy wcześniej – są ekstremalnie wygodne i proste w montażu.

Custom Install wall system

Więcej na temat naszych głośników instalacyjnych