Your order

Close basket

Subtotals

Contour family in white oak satin
Christopher Kjærulff

Lite aluminium o perfekcyjnym tłumieniu

Zaokrąglona obudowa nowych Contourów wymaga odpowiedniej ścianki przedniej, która kontynuuje tradycję wprowadzonej w 2003 roku serii Contour S. Bez panelu czołowego najnowsze Contoury nie byłyby kompletne.

Właściwości akustyczne

Kierownik zespołu projektowego, Malte Köhn miał za zadanie skonstruowanie panelu, który idealnie oddawałby czystość brzmienia, a jednocześnie nawiązywałby wizualnie do skandynawskiej tradycji: prostoty, minimalizmu i funkcjonalności. Te wszystkie czynniki przyjęły postać opływowej aluminiowej odgrody o grubości 14 mm. Zaokrąglonej i eleganckiej, a jednocześnie niesamowicie solidnej. No i oczywiście perfekcyjne wytłumiającej niepożądane drgania.

Aluminiowa odgroda to nie jedyny solidny element. Przeczytaj o pierwszej zaokrąglonej obudowie w historii serii Contour

Baffel of the speaker

Panel przedni z aluminium to świetne rozwiązanie – pozwala na zamontowanie wszystkich głośników w sztywnym kawałku litego metalu, który nie rezonuje.

Daniel Emonts, kierownik zespołu akustyków

Żeby zamontować przednią odgrodę, musimy zeszlifować 10-mm warstwę MDFu. Nie musicie się jednak martwić o spadek grubości, gdyż dwie sklejone płyty mają tu w sumie 30 mm. Zalety brzmieniowe są słyszalne w postaci doskonałego fundamentu pod świeżo zaprojektowane przetworniki, które wykonują swoją robotę bez przeszkód w postaci zbędnych wibracji – oznacza to także dużo lepszą odpowiedź basu przy dużej głośności.
Aluminiowa odgroda przednia to doskonały fundament dla naszych najnowszych przetworników. Dowiedz się więcej na temat dużego wychylenia membrany mid-woofera 18W55

Opływowe krzywe wpasowane w bryłę obudowy to nie tylko estetyka. Nasi projektanci zaopatrzyli w nie przede wszystkim panel przedni – mają one na celu zmniejszenie niepożądanych dyfrakcji wysokich tonów, co skutkuje krystaliczną czystością tego zakresu pasma.

Ścianka przednia wygląda dyskretnie i niepozornie, jednak służy ona bardzo ważnym celom – i jest wykonana z tradycyjną dbałością o najdrobniejszy detal.

Dzięki zastosowaniu aluminium mogliśmy zaokrąglić krawędzie, dzięki czemu redukujemy dyfrakcje fal akustycznych – to bardzo istotny postęp.

Michael Rohde Böwadt, wicedyrektor działu produktowego

Pod gigantycznym naciskiem

Obudowy muszą być wykonane perfekcyjnie. Żeby to osiągnąć, produkujemy panel przedni z tłoczonego aluminium. Nie jest to łatwe – cóż, firma Dynaudio jest od zawsze znana z tego, że stosuje tylko najlepsze rozwiązania.

Na początek przygotowujemy stalowe formy o odpowiednim kształcie, a następnie z ich pomocą wytłaczamy pod ogromnym naciskiem duże, ciężkie płaty aluminium. W procesie tym uzyskujemy kilka metrów gotowego materiału o odpowiednim profilu, który przycinamy na określony wymiar i frezujemy w zadane kształty – tylko w taki sposób jesteśmy w stanie osiągnąć wymaganą jakość i wygląd tego elementu.

Chcesz przyjrzeć się z bliska panelowi przedniemu nowych Contourów? Zapraszamy do najbliższego dealera Dynaudio

Na sam koniec dopasowujemy płat litego aluminium o odpowiedniej grubości do obudowy, wycinając konieczne zakładki i otwory montażowe za pomocą obrabiarki CNC. Po zakończeniu tego procesu odgroda jest gotowa do połączenia z resztą obudowy wykonanej z MDFu. Gotowa, by dopełnić swojej akustyczno-designerskiej misji.