Your order

Close basket

Subtotals

Xeo 2 on the wall

lutego 05, 2016

Na wystawie CES w roku 2016 Dynaudio Xeo 2 dostały nagrodę recenzenta SoundStage! Hi-Fi, Douga Schneidera, dla Najlepszego Produktu Wystawy CES 2016. Nagrodę tę oprócz naszych głośników otrzymało tylko kilka innych urządzeń!

„Xeo 2 spodobały mi się ze względu na design i wygodę użytkowania – oraz oczywiście rasowe, high-endowe brzmienie.” – stwierdził Doug Schneider:

„Duńczycy z Dynaudio podkreślają prostotę obsługi Xeo 2, a szczególnie dumni są z tego, jak głośniki wyglądają i jak grają. Trzeba przyznać, że zaskakują one nowocześniejszą i atrakcyjniejszą stylistyką niż Xeo 4 i 6 – już samo to powinno zainteresować większą liczbę potencjalnych klientów. Ciekawą opcją są dotykowe klawisze gładko wpasowane w górny panel głośników, które idealnie pasują do koncepcji całości. Para pokazana na wystawie charakteryzowała się niesamowicie głębokim i pełnym basem, środkiem pasma tak realistycznym, że wokaliści pojawiali się w pokoju jak żywi, a także wyjątkową klarownością całego zakresu częstotliwości. Xeo 2 to przede wszystkim bardzo wygodne i świetnie wyglądające głośniki, ale trzeba przyznać, że brzmią zaskakująco high-endowo.”

Dowiedz się więcej na temat Xeo 2

Zaprezentowane po raz pierwszy w listopadzie 2015 Xeo 2 to najmniejsze głośniki aktywne, jakie dotychczas wyprodukowaliśmy. W tej kompaktowej konstrukcji z opcją bezprzewodowej transmisji dźwięku zastosowaliśmy najnowocześniejsze cyfrowe układy DSP realizujące zaawansowane algorytmy, a także filtr typu FIR linearyzujący odpowiedź fazową. Xeo 2 to kolejny krok w naszych niestrudzonych dążeniach do stworzenia idealnych miniaturowych głośników klasy hi-fi. Dzięki wspomnianym rozwiązaniom dysponują one niezwykle głębokim i pełnopasmowym basem – co także przyczyniło się do przyznania im tej nagrody.

„W Xeo 2 znajdziemy kilka rodzajów złącz wejściowych, bezprzewodowy odbiornik Bluetooth, a przy współpracy z opcjonalnym nadajnikiem Dynaudio Connect mamy też możliwość streamowania plików o wysokiej rozdzielczości lub wykorzystania głośników w systemie multiroom.” – zauważa Doug Schneider.

Przeczytaj całość: Xeo 2 – Najlepszy Produkt Wystawy CES 2016 (autor: Doug Schneider)

„Para Xeo 2 składa się z głośników: Master i Slave. Na tylnym panelu tego pierwszego mamy analogowe RCA, cyfrowe wejście optyczne przyjmujące pliki hi-res, a poza tym – tylko gniazdo do kabla zasilającego. Ten głośnik podłączamy do źródła i transmituje on sygnał muzyczny bezprzewodowo to Slave’a, któremu trzeba dostarczyć tylko zasilanie z gniazdka.”

„Xeo 2 kosztują 1 599 dolarów za parę w podstawowym kolorze czarnym lub białym (inne wersje kolorystyczne będą dostępne w przyszłości), ale zapewniają lepszą funkcjonalność niż pozostałe modele Xeo: dysponują złączem Bluetooth, dzięki któremu do bezprzewodowej transmisji dźwięku nie będzie potrzebny dodatkowy nadajnik (Hub lub Connect). Te ostatnie przydadzą się tylko w przypadku, gdy planujemy postawić system multiroom z wykorzystaniem Xeo 2.” – wyjaśnia.

Xeo 2 miały oficjalną światową premierę podczas wystawy CES 2016. Żeby uzyskać odpowiedni efekt, pokazaliśmy je w kilku ciekawych propozycjach kolorystycznych, z różnymi opcjami panelu przedniego, dzięki czemu bardzo wyróżniły się spośród innych produktów.

Przeczytaj więcej na temat serii głośników bezprzewodowych Xeo

CES jest jedną z największych wystaw konsumenckiego sprzętu na świecie, która wyznacza nowe trendy dla całej branży elektronicznej. Targi te odbywają się w Las Vegas, w styczniu każdego roku. Uczestniczą w nich producenci, dziennikarze i użytkownicy z całego świata. W roku 2016 w wystawie uczestniczyło 3800 wystawców, którzy pokazali 20000 nowych produktów.