Your order

Close basket

Subtotals

Emit in the living room
Christopher Kjærulff

Emit – naturalny dźwięk Dynaudio

Od blisko 40 lat projektujemy i wytwarzamy głośniki samodzielnie, gdyż twierdzimy, że jedynym sposobem na stworzenie wyjątkowego produktu jest kontrola całego procesu od początku do końca – od wstępnego zarysu do dopracowywania najdrobniejszych detali.

Tak samo jest w przypadku naszej najtańszej serii Emit. Korzystamy z własnych przetworników, istniejących dzięki rozwiązaniom, które przez lata dowiodły swojej przydatności w wielu modelach, zadziwiając po drodze wielu recenzentów. Procedury jakościowe w procesie produkcyjnym i dbałość o szczegóły są tu identyczne jak w przypadku lepszych i droższych konstrukcji: każdy głośnik jest wytwarzają te same ręce w naszej fabryce, w Skanderborgu. Tak, zgadliście: za najtańszymi Emitami stoją ci sami inżynierowie, co za topowymi Evidence Platinum.

W przypadku serii Emit chcieliśmy zaproponować naszym odbiorcom najlepsze firmowe rozwiązania, tak więc podczas projektowania skorzystaliśmy tylko z takich, które wielokrotnie sprawdziły się w praktyce.

Podstawowa seria – high-endowy tweeter

Głośnik wysokotonowy jest oznaczony symbolem D280. Może nic Wam to nie mówi, ale ma on znakomitych przodków i jest bezpośrednim następcą modelu D260, uznawanego przez wielu recenzentów za jeden z najlepszych tweeterów w historii. Kopułka ta była wykorzystana w wielu konstrukcjach dużo wyższej klasy.

W celu prawidłowej reprodukcji wysokich tonów – na tym właśnie polega robota tweetera – D280 wykorzystuje miękką, jedwabną kopułkę, której cała powierzchnia jest precyzyjnie pokryta substancją tłumiącą. Przez lata ulepszaliśmy zarówno materiał membrany, jak i sposób jej powlekania, dzięki czemu konstrukcje Dynaudio są znane m. in. z wzorcowego przenoszenia pasma wysokich tonów.

Tweeter of Emit

Identycznie jak w wyższych seriach, w Emitach wykorzystujemy głośniki nisko-średniotonowe wykonane z autorskiego rozwiązania Dynaudio, czyli polimeru magnezowo-krzemianoweo, znanego pod angielską nazwą Magnesium Silicate Polimer – w skrócie MSP.

Przeczytaj więcej: Docenione przez krytyków: seria Emit zbiera doskonałe recenzje wśród najlepszych specjalistów w branży audio.

Największą zaletą MSP jest wypadkowa małej masy, dużej sztywności i zdolności do tłumienia rezonansów własnych. Właściwości te skutkują niezmienną charakterystyką mechaniczną membrany w szerokim zakresie przetwarzanych częstotliwości. Dzięki temu nie występują przekłamania w dźwięku, które mogłyby zakłócić uwagę słuchacza, a jego uwaga jest zamiast tego skupiona na naturalności i spójności całościowego przekazu muzycznego.

Woofer of Emit

Dopieszczamy każdy szczegół, gdyż pojedyncze elementy muszą optymalnie współpracować ze sobą. Pracują nad tym ci sami ludzie, którzy ukształtowali charakterystykę brzmieniową jednego z naszych najlepszych dzieł – modelu Evidence Platinum. W końcowym etapie projektowania serii Emit spędzali oni długie godziny, słuchając, analizując oraz wdrażając wszystkie poprawki i pomysły. Po prostu musieli upewnić się, że każdy komponent konstrukcji da z siebie wszystko.

Gdzie kupić? Nie ma potrzeby wierzyć nam na słowo – znajdź najbliższy salon i posłuchaj!

Podsumujmy: oddajemy w Wasze ręce najtańszą serię kolumn, zaprojektowanych i wyprodukowanych z dbałością o szczegóły oraz pasją mistrzów rzemieślniczego rękodzieła, które rozsławiły naszą firmę na całym świecie. Modele z serii Emit to wstęp do świata prawdziwego high-endu – podsumowują one bezkompromisowe podejście Dynaudio do kwestii brzmienia oraz jakości wykonania produktów.