Your order

Close basket

Subtotals

Lifestyle image of Xeo 2

Xeo 2 - nowe funkcje

grudnia 14, 2016

Xeo 2 - nowe funkcje

Głośniki aktywne dają pole do popisu naszym inżynierom – przyjmują one postać łatwo konfigurowalnego systemu, w którym można wprowadzać ulepszenia. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadkach, gdy dostajemy sugestie od naszych klientów, albo gdy nasi specjaliści dochodzą do czegoś przełomowego. Użytkownik głośników tego typu upgrade może przeprowadzić dziecinnie prosto – aktualizując oprogramowanie swojego modelu.

Ostatnia aktualizacja oprogramowania Xeo 2 wprowadza trzy przydatne funkcje: tryb nocny, blokadę głośności, a także włączenie / wyłączenie automatycznej detekcji sygnału.

Dynaudio Xeo 2
Gdzie kupić?

Tryb nocny

Funkcja ta pozwala na wyłączenie wskaźników LEDowych w Xeo 2, dzięki czemu nie będą one świecić podczas oglądania filmów w całkowitej ciemności, albo w przypadku gdy słuchamy muzyki do snu.

Żeby skorzystać z trybu nocnego, należy przytrzymać przycisk „OFF” na pilocie przez 5 sekund. Po zastosowaniu tej funkcji diody LED zapalają się na chwilę – tylko przy zmianie głośności, wyborze innego wejścia lub wyłączaniu głośników.

Stała głośność raz!

Dodaliśmy także funkcję, dzięki której ustawimy w Xeo 2 stałą głośność, bliską maksymalnej. Ma to zastosowanie wtedy, gdy chcemy skorzystać z precyzyjniejszej regulacji głośności – np. z podłączonego pre-ampu lub źródła z regulowanym wyjściem.

Po aktywowaniu tej funkcji Xeo 2 zapamiętają ustawienie nawet po wyłączeniu z gniazdka zasilającego. Żeby z niej skorzystać, należy przytrzymać przez 5 sekund przycisk „MUTE” na pilocie. Wyłączenie funkcji stałej głośności odbywa się najprościej jak się da – zmianą głośności dźwięku w Xeo 2.

Xeo 2 in white satin image for Youtube channel

Autodetekcja na żądanie

W nowej wersji oprogramowania można także ustawić automatyczną detekcję sygnału. W ustawieniu fabrycznym jest ona włączona – czyli Xeo 2 wyłączą się, jeśli po jakimś czasie nie wykryją sygnału na wejściu. Jeśli zrezygnujemy z tej funkcji, głośniki pozostaną włączone przez cały czas.

Wyłączanie / włączanie autodetekcji odbywa się przez 5-sekundowe przytrzymanie przycisku „OPT” na pilocie: dioda LED mignie raz, sygnalizując włączenie lub dwa razy przy wyłączeniu funkcji. Proszę także pamiętać, że przy wyłączonej autodetekcji trzeba wyłączać Xeo 2 ręcznie.

Nie zaktualizowaliście jeszcze oprogramowania do najnowszej wersji i zastanawiacie się, gdzie ją znaleźć? Jest ona dostępna tutaj