Your order

Close basket

Subtotals

Nic nie jest dziełem przypadku

Producent takiej rangi jak Volkswagen nie może pozwolić sobie na to, żeby przypadek miał wpływ na którykolwiek z czynników przy projektowaniu najnowszej wersji swojego najpopularniejszego modelu samochodu. Celem zespołu projektantów i inżynierów jest tu ustanowienie nowych standardów w dążeniu do perfekcji. Założenia te dotyczą także jakości dźwięku systemu nagłośnieniowego – i właśnie dlatego Volkswagen zaufał renomie Dynaudio, wybierając nasze systemy do montażu w swoich samochodach.

Jako że nic nie może zastąpić doświadczenia i praktyki, przeanalizowaliśmy wszystkie zjawiska wykorzystane podczas projektowania systemów nagłośnieniowych do luksusowego modelu Volkswagena: Phaeton, a także do Bugatti Veyron – czyli jednego z najlepszych sportowych supersamochodów na świecie. To właśnie dzięki tym bezcennym doświadczeniom powstała seria systemu samochodowego Dynaudio Confidence, dedykowana najnowszej generacji Volkswagena Passata. W modelu tym znajdziemy z 12 głośników Dynaudio, uzupełnione najnowszą generacją cyfrowych układów DSP oraz 16-kanałowymi wzmacniaczami, które dostarczają 680 W czystej mocy muzycznej.

Hand driver of car audio

Krystalicznie czysta muzyka

W przedniej części kabiny umieściliśmy pełnopasmowy kanał centralny, dwa duże głośniki basowe, dwa najnowsze średniotonowe i dwie kopułki wysokotonowe. Zestaw frontowy jest więc odpowiednikiem dwóch 3-drożnych kolumn wolnostojących, a centralny – identycznego modelu stosowanego w najlepszych zestawach kina domowego. Z tyłu natomiast pracują dwa dodatkowe nisko-średniotonowce, dwie kopułki wysokotonowe i jeden subwoofer – zestawienie to jest bardzo podobne do kanałów surround i subwoofera we wspomnianym systemie domowym, dzięki czemu możliwe jest przeniesienie intensywnych wrażeń dźwiękowych z salonu słuchacza do jego samochodu. Nasz zespół akustyków dokładnie przebadał każdy element wnętrza auta, dostrajając głośniki za pomocą procesorów DSP do perfekcji. Wynik? Czysta, niczym nieskrępowana, muzyka brzmiąca tak naturalnie, jak to tylko możliwe. Dźwięk, któremu możesz dać się poprowadzić.

Sound testing in the car

Tryby brzmieniowe

Nieważne, jaki rodzaj muzyki preferujesz – naszym celem jest, aby zabrzmiała ona perfekcyjnie. Dlatego opracowaliśmy cztery różne tryby ustawień: Authentic, Dynamic, Soft oraz Speech.

Tryb autentyczny
Odtwarza on całość identycznie z oryginalnym nagraniem, zapewniając wgląd w każdy szczegół i zapewniając optymalną moc i dynamikę sygnału.

Tryb dynamiczny
Tryb ten przeznaczony jest dla fanów głośniejszej muzyki oraz dużej mocy dźwięku, z którą zazwyczaj spotykamy się na koncertach. Zapewnia on odpowiednie wrażenia także przy głośności maksymalnej.

Tryb miękki
Zalecany przy słuchaniu nagrań gorszej jakości (jak np. pliki MP3) lub transmisji radiowych. Daje przyjemne, fizjologiczne brzmienie, jak najskuteczniej „wyciskając” konieczne niuanse.

Tryb mowy
Jak łatwo się domyślić, tryb ten kładzie nacisk na perfekcyjne odtwarzanie ludzkiego głosu. Przyda się on bardzo w przypadku słuchania wiadomości radiowych i audiobooków, a także komunikacji za pomocą zestawów telefonicznych.

Sound character profile in the VW Tourage